מזרח ירושלים
מזרח ירושליםצילום: פלאש 90

עשרות רעולי פנים חסמו הערב (מוצאי שבת) כביש והבעירו פחים בסמוך לבית אורות בשכונת א-טור במזרח ירושלים.

בנוסף ידו הערבים אבנים ובקבוקי תבערה. יהודי נפגע קל מאבן ולא נזקק לטיפול רפואי. כוח משטרה ומג״ב פועל במקום.

מאורח יותר נמסר על מתפרעים ערבים שיידו אבנים וירו זיקוקים לעבר כוחות משטרה בשכונות סילוואן וא-טור בירושלים. בנוסף הושלכה אבן לעבר הרכבת הקלה במזרח העיר וגרמה נזק לשמשה. בכל המקרים לא היו נפגעים. בשכונת בית חנינא זיהה כוח משטרה התארגנות של צעירים עם אבנים. שלושה נעצרו ונלקחו לחקירה.

הבוקר נמשכו העימותים האלימים. לסילוואן הוכנס טרקטור בתיאום עם עיריית ירושלים כדי לפנות גרוטאות, אבנים ופסולת מהכביש, במטרה לאפשר תנועה חופשית לכלי רכב של תושבי המקום.

מספר צעירים ערבים החלו ליידות אבנים ולירות זיקוקים לעבר הטרקטור. אין נפגעים. כוח לוחמי מג״ב שהיה פרוס במקום פיזר את המתפרעים תוך שימוש באמצעים. מהמשטרה נמסר כי בסילוואן פרוסים לוחמי מג״ב לשמירה על הסדר והביטחון ומשטרת ירושלים תפעל אל מול כל נסיון להפר את הסדר.

מאות בני אדם הגיעו ביום חמישי בלילה להלווייתה של חיה זיסל בראון ז"ל בת ה-3 חודשים שנרצחה בפיגוע הדריסה שהתרחש בירושלים. נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, ורבני ירושלים, אריה שטרן ושלמה עמאר הגיעו לנחם את המשפחה האבלה.

הנשיא ריבלין ספד לחיה זיסל: "בית ישראל כולו עומד עמנו ברגעים אלו, מבכה את השרפה, את הרצח והשנאה שפגעו בנפש תמימה של תינוקת טהורה ואהובה - תינוקת תמימה, שנטבחה בשנאה יוקדת ואפלה. ארץ אל תכסי דמה". הנשיא הדגיש כי "האמירה שלנו צריכה להיות ברורה: לא יהיה שום כח שירחיק אותנו מירושלים ומארץ ישראל".