אושר: שידור ערוצי עידן פלוס גם באינטרנט

שר התקשורת ארדן: "בכך נעודד חברות תקשורת להיכנס לתחום הטלוויזיה הרב ערוצית להתחרות בכבלים ובלווין".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ה

אושר: שידור ערוצי עידן פלוס גם באינטרנט-ערוץ 7
גלעד ארדן. ירים את הכפפה?
צילום: פלאש 90

וועדת שרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת שר התקשורת גלעד ארדן לשידור ערוצי עידן פלוס גם באינטרנט. 

לדברי השר ארדן "כדי להגביר את התחרות ולשבור את הדואופול של הוט ויס, נאפשר את שידור הערוצים בחינם גם באינטרנט ובכך נעודד חברות תקשורת להיכנס לתחום הטלוויזיה הרב ערוצית להתחרות בכבלים ובלווין". 

להצעת החוק חשיבות גדולה לאור העובדה שבקרוב יורחב מערך עידן+ ויתווספו עליו ערוצים נוספים. נושא שידור מערך עידן פלוס על גבי האינטרנט עלה היום לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה בעקבות הצעת החוק של שר התקשרות גלעד ארדן, ההצעה עברה . 

החוק יחייב את הרשות השנייה להקים אתר אינטרנט שיאפשר לכל אזרח גישה לצפייה בערוצי עידן+ כך יוכל כל אזרח לצפות בשידורי עידן + (הכוללים את ערוצים: 1,2,10, 33 ו 99) ובקרוב גם ערוצים נוספים, באינטרנט, ללא תמורה. הסעיף המרכזי בחוק קובע שגם גורמים מסחריים יוכלו להפיץ לציבור ערוצים אלה, ובכך תתאפשר תחרות של חבילות תוכן מול הכבלים והלווין.

על מנת לאפשר את הפצת שידורי המערך ברשת האינטרנט, הן בידי הגורם המפעיל (כיום הרשות השנייה) והן בידי גורמי תקשורת נוספים, החוק פוטר את הגורם המפעיל ואת מפיצי המשנה מהסדרת הזכויות בשידורים אלה, בתנאי שהפצת השידורים תיעשה כמות שהם בארץ, בזמן אמיתי, בצורה רציפה וללא עריכה או קבלת תמורה. זהו סעיף שמשווה בעצם בין הפצת הערוצים על גביי האינטרנט לבין הפצתם "מהאוויר" באמצעות מערך ההפצה הדיגיטלי של עידן+.

ההצעה כוללת גם מספר תיקונים נוספים, שמטרתם לאפשר יישום יעיל של הרחבת מערך השידורים החינמי ובניהם: שינוי והסרת מגבלות הקיימות כיום בחוק הנוגעות למכרזים לערוצים נושאיים ובין היתר, הסרת המגבלה על מחזיק באמצעי שליטה בערוץ נושאי בהחזקת ארבעה ערוצים לכל היותר, כך שכל מי שירצה יוכל גם להתמודד במכרזי הערוצים הנושאיים על יותר מ- 4 ערוצים.