היועמ"ש פנה. הרב אליהו
היועמ"ש פנה. הרב אליהו פלאש 90

רבה של צפת הרב שמואל אליהו תקף היום (א') את מי שניסו לסכל התמודדותו לתפקיד רבה של ירושלים.

בראיון לרדיו ''גלי ישראל'' תקף הרב אליהו את היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. ''הנבזות של מערכת המשפט צפויה לצערי. וינשטיין עובר על החוק. אם הוא באמת ישר והגון כמו שהוא מצייר את עצמו, אז היו עוד מועמדים עם ציטוטים ותיקים וחקירות.

''אם תפקידך ליידע את כולם, אז קדימה, שוויון. יש חקירות שמתנהלות נגד מועמדים אחרים. במיוחד שאין נגדי שום חקירה פתוחה. נגד אחרים יש חקירות פתוחות. השמאל מפגין ווינשטיין נכנע לו".

בנוסף תקף הרב אליהו את שרת המשפטים ציפי לבני ואמר "האג'נדה שלה מאד ברורה. היא שמאל קיצוני. היא דוחפת את האג'נדה שלה באמצעות הכלים שלה במשרד המשפטים. חבל שהבית היהודי לא עושה אותו דבר". הרב הוסיף כי "שרת המשפטים מבינה שכדי לקדם את האמונות שלה היא צריכה לקדם אנשים שמאמינים בדרכה".

גם לבית היהודי הרב אליהו לא נשאר חייב ואמר "הבית היהודי לא מספיק מיישרים את הגב שלהם. יש סוג של התבטלות פנימית, רוחנית, הם לא מכירים בערך השליחות שלהם. למה אתם מתבטלים בפני ש"ס? אמרתי להם 'המחויבות שלכם למצביעים שלכם גדולה פי כמה מהמחויבות שלכם לרב עמאר'.

''הבית היהודי צריך להבין שכדי לקדם את הדרך שלו הוא צריך לקדם אנשים שמאמינים בדרכו", הסביר רבה של צפת, ''כשהוא לא תומך באנשים שמאמינים בדרכו הוא ממוטט את הבניין שעליו הוא יושב", טען.