מפנים אצבע לעבר לבני. המפגינים הערב
מפנים אצבע לעבר לבני. המפגינים הערבהמרכז למדיניות הגירה ישראלית

עשרות תושבי דרום תל אביב הפגינו הערב (שני) מול קריית הממשלה בירושלים ובסמוך לבית המשפט העליון בדרישה למציאת פתרון מיידי לביטול החוק למניעת הסתננות ע"י שופטי בג"ץ.

התושבים פנו בקריאה לממשלה: "החזירו לנו את השכונות עכשיו!". לקראת המפגן הקימו מאהל מחאה לרגל פתיחת מושב החורף של הכנסת וחקיקת התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות כשהדרישה שלהם מהממשלה היא לפתרון אמיתי ומקיף למצב הקשה אליו נקלעו בעקבות מה שהם מגדירים כ"מחדל ההסתננות לישראל".

שפי פז, ממארגנות המחאה ותושבת דרום תל אביב, מבהירה כי "לא נסתפק בתיקון קוסמטי כזה או אחר בחוק למניעת הסתננות. אנו דורשים מהממשלה להוציא באופן מידי את המסתננים מהשכונות שלו ולהחזיר לתושבים את הביטחון".

יונתן יעקובוביץ, מהמרכז למדיניות הגירה ישראלית המלווה את המאבק, אומר כי "לראשונה אנו עדים לחזית מאוחדת של תושבי דרום תל אביב, הדורשים מהממשלה פתרון כולל ומהיר למצוקת השכונות. העלייה לקריית הממשלה באה לסמן לממשלה כי האחריות ליצירת המחדל וכן לפתרונה, מונחת על כתפיה בלבד ועליה לעשות זאת בהקדם", סיכם יעקובוביץ'.

תושבי דרום תל אביב ישבו באוהל המחאה החל משעות הבוקר ומתכוונים לאכלס את המקום גם בימים הקרובים. חברי כנסת ועוברים ושבים הגיעו לאוהל המחאה והביעו הזדהות עם זעקת התושבים.