"הרבה הבטחות, אפס מעשים"

ראש מועצת גוש עציון תוקף את נתניהו בשל עיכוב הכרזת אלפי דונמים בגוש כאדמות מדינה, "ראש הממשלה לא מאפשר לוועדות התכנון להתכנס".

בני טוקר , ד' בחשון תשע"ה

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל מזכיר כי תכניות הבנייה בגבעות שמעוכבות כעת על ידי המנהל האזרחי, מתווספות לתכנית נוספת שהליכי התכנון שלה אושרו על ידי שר הבטחון הקודם אהוד ברק וגם היא מעוכבת.

"אהוד ברק חתם בזמנו על שתי תכניות להקמת 700 יחידות דיור בגבעות, אלא שראש הממשלה לא מאפשר לועדות התכנון להתכנס", ציין פרל.

לדבריו מדובר באדמות מדינה לכל דבר, "יש בגבעות אלפי דונמים של קרקעות מדינה, קו כחול, הם עברו תהליך בדיקה לקראת הכרזה, אבל מכל הפרסומים רק אחוזים נמוכים יצאו לשיווק ובנייה. יש היום לדוגמא בנייה באפרת שעלתה לכותרות לפחות חמש פעמים עד שהיא יצאה לפועל".

פרל מסביר, כי המנהל האזרחי פשוט לא מעלה את התכניות לאישור ועושה הכול כדי לדחוף מקלות בין הגלגלים, "אנחנו עמדנו בכל התנאים, מדוע הם מעכבים בלי סיבה? הם לא בעל הבית ביו"ש, יש את ראש הממשלה וצריך שתהיה לו אמירה ברורה לגבי מה שהובטח".

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "לראש המנהל האזרחי הוגשה בקשה לארכה של ארבעה חודשים. לאחר שבחן אותה הוא החליט לאפשר למבקשים ארכה של 30 יום כדי למצות את זכות הטיעון".