"לכל יהודי יש הזכות לבוא ולהתפלל בהר הבית"

הרב בן דהן השתתף הערב בכינוס פעילי המקדש ואמר כי "דווקא כאן בבירת ישראל אנחנו מגלים אוזלת יד".

חזקי ברוך , ה' בחשון תשע"ה

הרב אלי בן דהן
הרב אלי בן דהן
צילום: פלאש 90

כנס בנושא הר הבית מתקיים הערב (רביעי) במרכז למורשת בגין, תחת הכותרת "ישראל חוזרת להר הבית".

בכנס השתתפו סגן שר הדתות - הרב אלי בן דהן, ח"כ מירי רגב, ח"כ משה פייגלין, ד"ר חגי בן ארצי,  יו"ר 'אם תרצו' - מתן פלג, מנהל מיזם הליב"ה והקרן למורשת הר הבית - יהודה גליק והסופר טוביה טננבאום.

ח"כ משה פייגלין אמר כי לא הפחד מדיר אותנו מהר הבית. אלא "מי שלא רצה את ההר והמקדש, העצים את הוואקף והירדנים כדי להדיר אותנו מהמקום. שאני יהיה ראש ממשלה לא יהיה וואקף בהר הבית אני לא מבין מה הם עושים שם".

סגן שר הדתות, ח"כ הרב אלי בן דהן, אמר כי  יש הידרדרות דרמטית בביטחון האישי של תושבי ירושלים, זה מתחיל בזריקות אבנים ונגמר בדריסה של תינוקת, "אני חושב שלא מדובר על מקום שאין סדר ציבורי זו טעות. מדובר בפגיעה בריבונות".

"דווקא כאן בבירת ישראל אנחנו מגלים אוזלת יד", אמר הרב בן דהן, "זו הבעיה שלנו וזו בעיה חמורה. אנחנו מאבדים את הריבונות בירושלים ולכן לא נפסיק לקרוא לשר אהרונוביץ' ולנתניהו להראות את הריבונות שלנו בירושלים ובהר הבית".

סגן שר הדתות אמר עוד כי לא יכול להיות שכל אדם יכול להעלות ולהתפלל בהר הבית וליהודי אסור, "אסור שהמציאות הזאת תימשך. כל עוד אני סגן שר הדתות לא אשקוט עד שהמציאות הזאת תשתנה".

"הנחתי את הלשכה המשפטית, הכנו תקנות שמסדירות את הדרך בהם ניתן להתפלל בהר הבית ולקבוע את המקום והדרך והזמנים בהם ניתן להתפלל על מנת לשנות את המציאות הקיימת. בלי גיבוי של ראש הממשלה לא נוכל להעביר את התקנות ולהסדיר את התפילה של יהודים בהר הבית".

הרב בן דהן הוסיף כי היום כולם יודעים שתפילה בהר הבית זה דבר ראוי ונדרש ולא מדובר בקומץ של הזויים, "זו אבן יסוד בעם היהודי שאסור לנו לוותר עליה. יבוא הזמן שנתניהו יבין שצריך לאשר את התקנות הללו. אני והשר בנט מאמינים שלכל יהודי יש הזכות לבוא ולהתפלל בהר הבית".

"הדרך לשנות את דעתו של ראש הממשלה היא להמשיך לדרוש את זה ולא לעשות דברים רעים. ככל שהימין במדינת ישראל יתחזק יהיה לו כוח גדול יותר ואם הימין היה יותר חזק אז הדברים היו נראים אחרת והיום יש לו הרבה משמאלו יחד עם זאת יש לרתום ציבור רחב יותר לנושא הר הבית".