יהודה גליק
יהודה גליק צילום: סלימאן חאדר, פלאש 90

בבית החולים שערי צדק בירושלים עדכנו הערב (מוצאי שבת) כי במהלך השבת חל שיפור קל נוסף במצבו של יהודה גליק שנורה ביום רביעי על ידי מחבל מחוץ למרכז מורשת בגין בירושלים.

עם זאת, מצבו עדיין מוגדר קשה, והוא מונשם ומורדם. גליק צפוי לעבור ביום שני ניתוח נוסף, שלישי במספר.

סגן מנהל בית החולים שערי צדק, ד"ר עופר מרין, סיפר אתמול כי "יש לו פגיעה די משמעותית, אני מקווה שהדברים האלה יסתדרו עד אמצע שבוע הבא", אמר מרין והוסיף כי "ככל שהזמן עובר הסכנה יורדת, יש לו מזל גדול".

"ארבעת הכדורים שפילחו את גופו עברו ליד מקומות קריטיים, הייתה פגיעה בריאות, הייתה פגיעה ליד עמוד השדרה אבל לא נגרם נזק לעמוד השדרה". סגן מנהל בית החולים ציין כי גליק צפוי להישאר עם נכות מינימלית. "הוא כנראה יוכל לחזור לאורח חיים כמעט נורמלי, אך אנחנו לא מנסים לקפוץ עכשיו למסקנות", הדגיש ד"ר מרין.

בתוך כך, המשטרה עצרה חשוד בסיוע למחבל המתנקש מועתז חיג'אזי, שירה בגליק בתום כנס שערך לעידוד העלייה להר הבית. העצור, שעבד לצד המחבל במסעדה במרכז מורשת בגין בירושלים, נחשד כי העביר לחיג'אזי מידע שסייע לו בניסיון ההתנקשות.

אתמול נחשף כי חיג'אזי הועסק במסעדה הפועלת בתוך מתחם המרכז למורשת בגין בירושלים, זאת למרות שהיה ידוע לשירות הביטחון הכללי על מסוכנותו ועל אף שריצה עונש מאסר בכלא הישראלי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו