ציפי חוטובלי
ציפי חוטובלי פלאש 90

סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי (הליכוד), אומרת בשיחה עם ערוץ 7 כי ההתנקשות ביהודה גליק היא קו פרשת המים, כלשונה, בסוגיית הר הבית.

"אני מאחלת ליהודה רפואה שלמה. כשנכנסתי לחיים הציבורים יהודה גליק היה מהראשונים שהפנה את תשומת לבי לסוגיית הר הבית, וכל עוד ממשלת ישראל לא מטפלת בסוגיה הזאת הלב חסר מאיתנו".

לדבריה יהודה הוא איש גיבור ומה שקרה לו, יגרום לשינוי המיוחל, "היה כאן מעשה גבורה של איש אחד שנאבק בזכות להתפלל על ההר, כך גם חברי לסיעה משה פייגלין, המקרה הוא לא עוד פיגוע ובעקבותו המדיניות תשתנה.

"כל חברי הכנסת הלאומים ושוחרי זכויות אדם צריכים לעלות בחזית אחת, כי הסטטוס קוו צריך להשתנות, צריכים לאשר תפילות על הר הבית ולא ייתכן שכאשר יש סכנה, היהודים משלמים את המחיר. אני מזועזעת מחוסר האחריות של המשטרה, אם את נשיא המדינה הם יכולים לאבטח בכפר קאסם, ככה אפשר לאבטח יהודים שעולים להר".

סגנית השר חוטובלי לא מתרגשת מאיומי ירדן לבטל את הסכם השלום עם ירדן בשל עליית היהודים להר הבית. "אנחנו חברי הכנסת נעלה להר הבית, אני עליתי לשם ביום חתונתי ורציתי לעלות כבר ביום שאחרי הפיגוע אלא שהמשטרה סגרה את ההר.

"צריכים להבין שכל עוד נמשיך לפחד לגעת בסוגיית הר הבית, זה מה שייצר את התבערה במזרח התיכון, כי ככל שנפחד ככה נמשיך לראות את ירושלים בוערת. אנחנו צריכים להראות שאנחנו שולטים ואז לא נמשיך לראות פיגועים כאלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו