מכבי חיפה עם הפסד רביעי ברציפות

מכבי חיפה הנחיתה שחקנים מוכרים וגדולים, הביאה מאמן וחלמה על אליפות. ובכל זאת, לאחר 7 מחזורים היא נמצאת במקום האחרון בליגה.

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' בחשון תשע"ה

רוני לוי. יחזור לחיפה?
רוני לוי. יחזור לחיפה?
צילום: פלאש 90

האם אנחנו הולכים לקראת הודעה דרמטית אצל מכבי חיפה? לאחר ההפסד המביש הערב למכבי פתח תקווה, כנראה שההודעה תבוא וזה רק עניין של זמן.

מכבי חיפה הגיעה למשחק הערב (מוצאי שבת) במסגרת המחזור ה-7 בליגת העל בכדורגל, מול מכבי פתח תקווה, כשהיא יודעת שרק ניצחון יחלץ אותה מהמשבר בו היא נמצאת. כבר שלושה משחקים ברציפות שהירוקים מפסידים, ויענקלה שחר הבעלים כבר מאבד את סבלנותו.

לאחר שנתיים של שליטה צהובה ובלתי מעורערת בליגת העל שבכדורגל, החליט שחר בקיץ האחרון לחזק את הירוקים מהכרמל בכדי להשתלט בחזרה על הליגה הבכירה. לשם כך הנחית שחר מאמן בעל קומה בשם אלכסנדר סטנוייביץ', החזיר את הבן האבוד והכוכב הגדול יוסי בניון, ואליו צירף גם את קובי מויאל ומוחמדו אידריסו.

הבנייה החדשה של הקבוצה בתוספת הכניסה לאצטדיון המפואר והחדיש, אצטדיון סמי עופר, הביאה את שחר והירוקים לכוון אל מטרה אחת: אליפות. לאחר שבעה מחזורים חיפה אכן במקום הראשון - מלמטה.

מילא אם הירוקים היו מפסידים בגלל טעויות בהגנה או בגלל שופט כזה או אחר, הנורא מכל עבור הירוקים הוא שההפסדים מגיעים "בעזרת" תצוגות משחק פשוט לא מספקות. השחקנים הירוקים נראים אנמיים לחלוטין, המאמן נראה כמו אחד שלא מצליח להשתלט על הקבוצה ושחר פשוט בהלם. 

לאחר ההפסד הערב למכבי פתח תקווה אמר שחר לקראת ההודעה הצפויה מצידו כי "כשתהיה לי החלטה, מי שצריך לדעת יידע עליה".

לאתר הרשמי של מכבי חיפה אמר שחר "ההפסד גרם לי לשבת מבויש ביציע". עוד אמר שחר כי "בקבוצה יבוצעו השינויים המתבקשים בהקדם", דבר אחד שיבח שחר בדבריו וזה את התנהגות האוהדים הירוקים שהגיעו למשחק הערב: "אני אישית מאוד מעודד מהתופעה הזו שמזכירה לי אוהדים מאנגליה, המעודדים את קבוצותיהם גם לאחר כשלונות".

האוהדים הירוקים שחזו במפלה של הקבוצה שלהם בפעם הרביעית ברציפות, לא שרקו בוז ולא קראו קריאות התפטרות למאמן הירוק, אלא להפך. 

מיד עם סיום המשחק התייצבו שחקני חיפה למול יציע האוהדים שלהם וזרקו לעברם את החולצות שלהם כאות לבקשת סליחה. האוהדים הגיבו במחיאות כפיים רמות לשחקנים הירוקים.

אז מי יפנה את מקומו? המאמן סטנוייביץ', השחקנים או אולי בכלל בעל הבית? ההימור שלנו: רוני לוי שאימן בעבר את חיפה ולו קשרים טובים יענקל'ה, חוזר לחיפה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il