יהודה גליק
יהודה גליק ערוץ 7

יהודה גליק, פעיל הר הבית שנורה ביום רביעי שעבר נותח הבוקר (שני) בפעם הרביעית.

מנהל המחלקה הכירורגית בבית החולים שערי צדק, פרופסור רייסמן, עדכן בנוגע למצבו, "סיימנו הבוקר את הניתוח הרביעי שכלל שחזורים ותיקונים של פגיעות בטניות וזה יאפשר לנו בימים הקרובים להתחיל להעיר אותו".

"אנו מאוד מקווים שבימים הקרובים יהיה אפשר לגמול אותו מהנשמה אך חשוב להבין שהוא עדיין לא יצא מכלל סכנה וייתכנו עוד מהמורות בדרך", הדגיש.

עוד ציין כי "יש שיפור הדרגתי במצבו. אין לנו עדות לנזק נוירולוגי משמעותי ואנו מקוויים שבסוף התהליך הזה הוא יוכל לחזור לתפקוד מלא".

בהקלטות שנחשפו הבוקר לראשונה על ידי קלמן ליבסקינד ב'גלי ישראל' נשמע ניצב משנה אבי ביטון, מפקד מרחב דוד במשטרה, אומר בפגישה עם יהודה גליק כי במשטרה מכירים את האיומים על חייו של גליק.

לאחר שאישור העליה של גליק אל ההר שוחרר מחדש, הוא החל להיות מותקף באורח קבע על ידי חבורת ה"מוראביטון", קבוצת גברים מוסלמים שמטרידה פעם אחר פעם את העולים היהודים להר הבית. נצ"מ ביטון אמר כי מדובר במצב "בלתי נסבל", ואז עבר לדבר על גליק עצמו:

נצ"מ ביטון: "מר גליק באיזשהו מקום הופך להיות איזשהו סדין אדום, זאת אומרת, כמות הפעמים שאתה עולה, ועוד פעם, אני באופן אישי, ממש לא אכפת לי, אתה יכול לעלות 80 פעם להר הבית, אבל אני רוצה לייצר איזון, אני רואה מה הצד השני חושב, אני רואה מה הצד השני כותב. או קיי, דרך אגב, הוזהרת פה, הוזהרת שלא יפגעו בך. היה לנו הרי איזשהו מידע מודיעיני שמישהו רוצה לפגוע בך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו