חוטובלי בהר הבית

סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי (הליכוד) עלתה היום (שלישי) להר הבית, על רקע בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להרגיע את הרוחות סביב סוגיית ההר.

"חייבים לשנות את הסטטוס קוו, הר הבית חייב לחזור להיות בית תפילה ליהודים", קראה חוטובלי, ''ניסיון ההתנקשות בגליק נועד להרחיק אותנו מההר. התגובה חייבת להיות חיזוק נוכחות יהודית בהר הבית''.

אתמול בבוקר עלתה להר הבית חברת הכנסת שולי מועלם (הבית היהודי), ועשרות נשים מוסלמיות התגודדו סביבה והחלו לקלל ולצעוק לעברה ''אללה אכבר''. אחת הנשים הערביות תקפה את ח"כ מועלם, נעצרה על ידי שוטרי מרחב דוד ונלקחה לחקירה.

ח''כ מועלם בהר הבית

נזכיר כי בישיבת הממשלה השבועית התייחס ראש הממשלה למצב הביטחוני המתוח בבירה ואמר כי ישראל עומדת מול ניסיונות התססה שיטתיים ומתמשכים, כהגדרתו, של גורמי האסלאם הקיצוני. "הם מבקשים להצית בירושלים אש דתית ועל ידי כך להבעיר את המזרח התיכון כולו. המקום שהם מכוונים אליו יותר מכל הוא הר הבית.

"הם מפיצים טענות שווא כאילו אנחנו מתכוונים להרוס או לפגוע במסגד אל-אקצא וכאילו אנחנו מתכוונים למנוע ממוסלמים להתפלל בהר. הם משתמשים באמצעים של אלימות מילולית ואלימות פיזית בניסיון להדיר יהודים מלעלות להר הבית.

"אנחנו לא ניתן לזה לקרות ובאותה מידה לא נשנה את סידורי הפולחן ואת הנגישות שנהוגים בהר הבית זה עשרות שנים. אנחנו מחויבים לשמור על הסטטוס קוו ליהודים, למוסלמים ולנוצרים", הבהיר נתניהו.