לא לוקחים סיכונים. יממה לאחר אירועי האלימות הקשים בדרבי הכדורגל בין הפועל ומכבי ת"א, הודיעו במשטרת תל אביב כי הם אינם מוכנים לקחת סיכון, וכי הם יאבטחו את משחק הדרבי הראשון לעונה בין היריבות העירוניות בליגת הכדורסל הישראלית.

ביום שני הבא, תארח מכבי אלקטרה תל אביב את הפועל ת"א למשחק דרבי בליגת ווינר סל, הראשון לעונה בין השתיים. כבר אתמול, בעקבות אירועי האלימות הקשים בין שני מחנות האוהדים בבלומפילד התייעצו במנהלת בדבר משחק הדרבי בענף הכדורסל שיתקיים בשבוע הבא.

הבוקר קרא ארנון גלעדי, המשנה לראש עיריית תל אביב-יפו, למנהלת ליגת ווינר סל שלא לקיים את משחק הדרבי בשבוע הבא עם קהל. לדבריו של גלעדי "אוזלת ידה של המשטרה וחברת האבטחה עלולה בדרבי הקרוב לעלות בחיי אדם". 

במנהלת ווינר סל מיהרו להגיב כשאמרו כי "לא ניתן פרס לכמה אוהדים חוליגנים שמנסים להרוס את הספורט ולא ניתן לאלימות להרים את הראש ולנהל את חיינו. לא נעניש קהל של אלפים בשל קומץ קיצוניים". יש לציין שגם עיריית ת"א הודיעה כי היא אינה מסכימה עם המשנה לראש העירייה, וכי ישנה חשיבות גדולה לקיים את משחק הדרבי לעיני צופים - "אין לנו כוונה להעניש את הספורט בעיר, נסיק את המסקנות מאתמול ונפעל אחרת".

מי שיצא להגנת מנהלת ליגת ווינר סל, הוא יורם באומן יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורגל. באומן אמר כי גם הוא מסכים שאין לקיים את משחק דרבי הכדורסל בין הקבוצות העירוניות ללא קהל.

באיגוד הכדורסל אמרו כי יעשו כל מאמץ בכדי שאירועים כמו שהיו אתמול על כר הדשא בבלומפילד לא יגיעו לענף הכדורסל. עוד אמרו שם כי בימים הקרובים יוציאו הנחיה לכל המועדונים והקבוצות בארץ "לקיים שיחות של מאמנים ובעלי תפקידים עם שחקנים והוריהם בניסיון להסביר את משמעות האלימות ועד כמה היא נוגדת את רוח הספורט". 

מי שהרימו את הכפפה לטיפול בדרבי הכדורסל היא משטרת תל אביב שהחליטה כי היא לוקחת אחריות על אבטחת המשחק ועל האוהדים. במשטרה הודיעו כי בכוונתם לאבטח את המשחק על ידי 130 שוטרים ו-210 מאבטחים.