הפיתרון: הגברת האבטחה. זהבי והאוהד
הפיתרון: הגברת האבטחה. זהבי והאוהד Maccabi Tel Aviv Facebook page

אמרנו לכם. מנהלת ליגת העל בכדורגל סיימה לפני שעה קלה את ישיבתה הדחופה שקיימה בעקבות אירועי האלימות אמש בדרבי התל אביבי, יחד עם ראשי קבוצות הליגה.

בישיבה שנקבעה בעקבות האירועים האלימים הוחלט כי ליגת העל שבכדורגל לא תעצר, זאת חרף ההודעות שפרסמו אמש בכל אמצעי התקשורת וקריאת הפוליטיקאים וחברי הכנסת שלא להמשיך את קיום משחקי הליגה עד למיצוי הדין עם המתפרעים.

יורם באומן, יו"ר המנהלת אמר בהתייחסו לאירועי הדרבי כי "ראשי הקבוצות היו תמימי דעים בכל הקשור למילוי דרישות המשטרה מצידן של שתי הקבוצות1,200 עיניים איבטחו את המשחק והקבוצות עמדו חסרות אונים מול חוליגנים שפוגעים בענף שכולנו אוהבים".

לדברי באומן, הסיבה לכך שהליגה לא תעצר היא מאחר שהאשמים זה לא המנהלת או שני המועדונים של תל אביב, אלא "אוזלת היד באכיפת החוק על ידי בתי המשפט והמשטרה היא הבעיה המרכזית". באומן הבטיח כי דרך טיפול המנהלת במניעת אירועים כמו אלו שהתרחשו אמש על כר הדשא בבלומפילד יהיו "בשורת מעשים אופרטיבים לטיפול במיגור האלימות".

אחת מההצעות שהועלו על ידי ראשי הקבוצות היא קבלת מימון חיצוני לאבטחה מוגברת במשחקים, זאת בכדי שבעלי הקבוצות לא ייאלצו לשלם מכיסם הפרטי עבור אבטחת המשחקים וכך יפסידו את מרבית ההכנסות מהמשחק. 

אז אחרי הדיבורים הרבים בדבר עצירת הליגה, ההודעות הנחרצות וכן הפוליטיקאים המזועזעים, נראה שבמנהלת ליגת העל שבכדורגל ממשיכים לעשות את מה שהם עושים הכי טוב - לדבר. 

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו