ח"כ חסון נבחר לתפקיד מנכ"ל רשות העתיקות

המלצת ועדת האיתור למנות את חבר הכנסת ישראל חסון לתפקיד מנכ"ל הרשות, אומצה גם על ידי השרה לימור לבנת ומועצת רשות העתיקות.

אבי חיים , י"ב בחשון תשע"ה

ח"כ חסון נבחר לתפקיד מנכ"ל רשות העתיקות-ערוץ 7
גמרתי לברוח. חסון
חזקי עזרא

מועצת רשות העתיקות אישרה היום (רביעי) את ההצעה למנות את חבר הכנסת ישראל חסון  (קדימה) לתפקיד מנכ"ל רשות העתיקות.

חסון ייכנס לתפקיד רק לאחר שיתפטר מהכנסת ולאחר שהוועדה לאישור מינויים ליד רשות החברות הממשלתיות תאשר את המינוי. את מקומו בכנסת תתפוס חברת הכנסת לשעבר רונית תירוש.

יו"ר רשות העתיקות, פרופ' איוון פרידמן, שעמדה בראש וועדת האיתור, נימקה הבחירה בחסון כך: "הוועדה מצאה, כי מר ישראל חסון הינו המועמד המתאים ביותר בהיותו בעל ניסיון ניהולי רב בתפקידים ציבוריים וממלכתיים רבים, בעל ניסיון ויכולת ייצוג בפני גורמים חיצוניים, בעל הבנה כלכלית והנעת עובדים".

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, בירכה היום את חסון על בחירתו ואמרה, "אני מאמינה, שכישוריו והרקע המיוחד של חבר הכנסת ישראל חסון בשילוב הניסיון הניהולי הרב שצבר בתפקידיו הביטחוניים ובחייו הציבוריים, יאפשרו לו להשתלב במהירות בתפקיד החשוב של מנהל רשות העתיקות ולפעול להמשך קידומה של הרשות ופיתוח חקר הארכיאולוגיה של ארץ ישראל וירושלים. אני מאחלת לו הצלחה רבה בתפקיד. אני מודה גם לוועדת האיתור על עבודתה המקצועית והיסודית, וכן למועצת רשות העתיקות שאישרה את המינוי".

ישראל חסון אמר, "אני מודה על הבחירה, הזכות הניתנת לי והאמון, ומקווה למלא את התפקיד באופן הראוי לו, ולסייע לקדם נושא חשוב זה".

לחבר הכנסת ישראל חסון רקע ביטחוני וציבורי עשיר. במשך למעלה מ-25 שנים שירת בשירות הביטחון הכללי במגוון תפקידים, ובהם: מפקד מחוז צפון ומפקד מחוז ירושלים בשירות, וכן כסגן ראש השב"כ בין השנים 1997-1999.

לחסון ניסיון ניהולי גם במגזר העסקי. הוא היה בעליה ומנהלה של חברה לאספקת דלקים, וכיהן כדירקטור בחברת בזק ובבנק לאומי להשקעות.

בשנת 2006 נבחר כחבר כנסת ושימש בין היתר כיו"ר ועדת הכלכלה וחבר בוועדת חוץ וביטחון וועדות המשנה שלה.

במקביל לתפקידיו אלה, שימש חסון כשליח אישי של ראשי הממשלות למנהיגות של העולם הערבי במגוון נושאים.