שטרן: לא מציע לשמוח על התוצאות בארה"ב

ח"כ שטרן יוצא לכנס בארה"ב ומציין, כי "אני לא מציע לנו לשמוח אלא להבין שכל מתח עם ארה"ב, גם כשהוא מוכרח להיות, לא עוזר לנו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ה

ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) יצא הבוקר (חמישי) לכנס של 3 ימים בוושינגטון שידון בתופעת ירידת ישראלים מהארץ ומעבר מגורים בארצו הברית.

"האתגר הוא שכולם יחזרו לכאן", אומר שטרן, "אך עד שיחזרו חובה עלינו לשמור איתם על קשר ושמירת הקשר שלהם עם מדינת ישראל והעולם היהודי וזהו אתגר שנהיה קשה עם הדורות".

שטרן מספר על מטרת הכנס: "לדון ולהציע פתרונות איך גם הדור השני בין אם הוא מתחנך במוסדות יהודים ובין אם לא, ישמור על הזהות היהודית שלו ועל הקשר עם מדינת ישראל ובבוא היום בעזרת ה' הם גם יחזרו לכאן, למדינת ישראל".

שטרן מתייחס למתיחות במצב היחסים בין ישראל לארה"ב ומודה כי הוא מודאג מכך, "אני מודאג ואני מקווה שגם ראש הממשלה, בנימין נתניהו מודאג, אין ספק שהלכנו רחוק מידי. זה נכון שניצחון הרפובליקנים הופך את אובמה לברווז צולע אך רק ביחס למדיניות הפנים, ביחס למדיניות החוץ אני לא מציע לנו לשמוח אלא להבין שכל מתח עם ארה"ב וגם שהוא מוכרח להיות לא עוזר לנו ופוגע בנו".

לסיום קורא שטרן לפעול לתיקון היחסים. "האזרח הישראלי הממוצע לא מבין את עומק החשיבות של היחסים שלנו עם ארה"ב, גם בין ידידים יש רמות וחשוב לשמור על רמת הידידות שלנו עם ארה"ב. אחרת נרגיש את זה בכל תחומי החיים שלנו גם אם זה לא יהיה באופן ישיר. המשמעות של המתיחות תורגש בכל האתגרים של החברה הישראלית".