לפיד: אין מקום לקריאות כמו 'מוות לערבים',

שר האוצר יאיר לפיד: אין מקום לקריאות נקם במדינה חפצת חיים, אין מקום לקריאות כמו 'מוות לערבים', התנהגות כזו מחלישה אותנו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בחשון תשע"ה

שר האוצר, יאיר לפיד, התייחס בפתח ישיבת סיעת יש עתיד בצהריים (שני) לפיגוע בתל אביב וקרא להימנע מקריאות נקם.

"אנו מחזקים את כוחות הביטחון וקוראים לאזרחי המדינה כולם תנו לצה"ל, לשב"כ ולמשטרה לעשות את עבודתם. אין מקום לקריאות נקם במדינה חפצת חיים, אין מקום לקריאות כמו 'מוות לערבים', התנהגות כזו מחלישה אותנו. דיברתי עם מנהיגים ערבים על הצורך להחזיר את השקט, אני קורא גם לשרים ולחברי כנסת להפסיק עם ההצהרות המתגרות ולעזור למשטרה ולשב"כ לעשות את עבודתם", אמר לפיד.

בנוגע לחוק התקציב שיוגש היום למליאת הכנסת אמר לפיד, "התקציב שהגשנו הוא קודם כל תקציב חברתי שמגדיל השקעה בחינוך, בבריאות, בביטחון האישי, ברווחה, חוק שמאפשר לראשונה לנקוט בפעולות ממשיות להוצאת אוכלוסיות ממעגל העוני".

הוא הוסיף וציין כי "החוק משקיע בתשתיות, מקדם עסקים קטנים, יש בו 6 מיליארד שקל תוספת לביטחון כדי לתת מענה למנהרות הטרור, לטילים של החמאס ולתוספת של מעילי רוח ונמרים".

לסיום הדגיש, "אנחנו עומדים מאחורי כל סעיף וסעיף שכתוב בחוק. הבית הזה כולו צריך לדעת שלא נסכים ששינויים בתקציב יובילו לקיצוץ נוסף בתקציב החברתי. עדיף לא להעביר את התקציב מאשר לפגוע בכל מה שקשור לאזרחי ישראל".