נתניהו במסר ליהודי צרפת

''אנחנו רוצים לפרוס לכם שטיח אדום שתוכלו להצטרף לבנות את המדינה שלנו, להבטיח את העתיד של עמנו, כאן בארצנו", אמר ראש הממשלה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בכסלו תשע"ה

מסיבת העיתונאים, הערב
מסיבת העיתונאים, הערב
צילום: חיים צח - לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת העלייה והקליטה סופה לנדבר ערכו מסיבת עיתונאים לעיתונאים הצרפתיים ששוהים בישראל, בעקבות החלטת הממשלה להסרת החסמים לקליטת עולים בשוק העבודה.

"ישראל היא הבית היהודי, מדינת הלאום של העם היהודי", אמר נתניהו, ''אנחנו רוצים לראות את היהודים באים הנה בהמוניהם, זו כמובן החלטה אישית של כל אחד ואחת, אבל אני חושב שהיום כשמסתכלים על העולם מבינים שיש בית לאומי אחד לכל יהודי באשר הוא''.

ראש הממשלה פנה ליהודי צרפת, ''אנחנו רואים בכם לא רק אחים ואחיות, אנחנו רואים בכם בשר מבשרנו. ואז עלתה השאלה הפשוטה: אם זה כך, מדוע לא נקל על המעבר הזה אל הבית? מדוע לא נאפשר ליהודים בעלי מקצועות חופשיים, ויש קהילה מפוארת שלהם בצרפת, שלמדתי להכיר אותה ואת הסגולות והכישרונות שמצויים שם- יש שם נשים וגברים שיכולים לתרום תרומה ממשית לחברה הישראלית, לכלכלה הישראלית, לביטחון הישראלי.

"כצעד ראשון קיבלנו החלטה היום שבעצם עד הראשון בינואר אנחנו דורשים מכל משרדי הממשלה להביא את הפישוט והקיצוץ והקיצור של התהליכים הללו שיאפשרו לנו מגוון של מקצועות, מגוון של תארים, מגוון של דיפלומות, לאפשר ליהודי צרפת לעלות לארץ ולהתחיל לעמוד על רגליהם, להתפרנס בכוחות עצמם בהתאם לכישרון שלהם, בהתאם לניסיון שלהם, בהתאם למקצוע שלהם'', הוסיף נתניהו.

הוא קרא ליהודי צרפת לעלות לישראל ואמר כי הוא מצפה להם בזרועות פתוחות. "אנחנו רוצים לפרוס לכם שטיח אדום שתוכלו לבוא ולהצטרף לבנות את המדינה שלנו, להבטיח את העתיד של עמנו, כאן בארצנו".