נתניהו תומך ב"חוק זועבי"

נתניהו הודיע אתמול כי בכוונתו לתמוך בהצעת החוק שנועדה לפסול את זועבי מכהונה בכנסת אם יתברר שהיא תומכת בטרור או מזדהה איתו.

חזקי ברוך , ג' בכסלו תשע"ה

בסיעת ישראל ביתנו הביעו אתמול (שני) שביעות רצון מהחלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להביע תמיכה ב"חוק חנין זועבי".

על פי נוסח החוק, מליאת הכנסת תוכל להדיח — ברוב של 61 ח"כים — אחד מחבריה, שהביע תמיכה בארגון טרור או מדינה הנלחמת בישראל. קודם להצבעה בכנסת תתבקש ועדת הכנסת להמליץ לפני הח"כים על ההדחה.

לפי נוסח החוק, "ח"כ שבעת מלחמה או פעולה מלחמתית נגד מדינת אויב או ארגון טרור, פרסם דברי תמיכה במאבק מזוין נגד מדינת ישראל, תיפסק כהונתו בכנסת ביום שבו החליטה הכנסת ברוב חבריה ובהמלצת ועדת הכנסת, שהדברים שפרסם הם תמיכה כאמור".

החוק הוגש על ידי ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) וחתומים עליו עוד 27 ח"כים, בהם חיליק בר (עבודה), רינה פרנקל (יש עתיד), דוד צור (התנועה) וכן ח"כים מש"ס, יהדות התורה, הליכוד והבית היהודי.

נתניהו הודיע אתמול כי בכוונתו לתמוך בהצעת החוק. "ראש הממשלה החליט לתמוך בתיקון חוק האזרחות לפקיעת כהונתו של חבר כנסת המביע תמיכה במאבק מזוין נגד מדינת ישראל", אמרה אתמול ח"כ קירשנבאום. "לא מדובר בעניין של ימין או שמאל, ועל כך יעידו חברי הכנסת החתומים על ההצעה מכל סיעות הקואליציה. ח"כ זועבי אינה מייצגת את ערביי ישראל אלא את חמאס והתנועה האיסלאמית".