"לפני 4 וחצי שנים החיים שלי השתנו"

נשיא המדינה ורעייתו חגגו מסיבת חנוכה עם ילדים חולי סרטן בבית הנשיא. נציגת הילדים סיפרה על ההתמודדות היומיומית.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ה

ריבלין עם הילדה אמילי
ריבלין עם הילדה אמילי
צילום: חיים צח/ לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה ריבלין, ערכו הבוקר (שלישי) במשכן הנשיא, מסיבת חנוכה לילדי עמותת "רחשי לב" אשר דואגת לשיפור חיי ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.

הנשיא הדליק את הנר הראשון של חנוכה יחד עם רועי גינת בן ה17.5 אשר חלה בסרטן בגיל שנה והתעוור כתוצאה מכך, הנשיא ורעייתו שרו עם הילדים את שירי חנוכה בהם "מעוז צור" ו"ימי החנוכה", חיזק אותם על עמידתם האמיצה מול המחלה הנוראה והצטלם עימם בסיום.

"את חג החנוכה אנו חוגגים בעיצומו של החורף", אמר ריבלין לילדים. "השמש שוקעת מוקדם מאוד, וקר בחוץ. אבל כבר מאות שנים שאנחנו לא נותנים למציאות להכניע אותנו. דווקא חג החנוכה הוא המואר והחם מכל החגים. בחג זה אנו מגרשים את החושך ומחממים את הבית ואת הלב".

"המכבים נאבקו הרבה זמן כדי לטהר את המקדש ולהאיר אותו. המכבים הם הגיבורים של ההיסטוריה היהודית, אתם הגיבורים של ההווה. המאבק שלכם במחלה, הוא לא פחות עוצמתי ממאבק המכבים. התקווה, הנחישות והאמונה שניתן להכריע את החושך הם המרכיבים מהם עשוי ניצחון", הוסיף ריבלין.

ריבלין ציין, כי "מצוות החג היא להדליק את נרות החנוכה בפתח הבית, כדי שהעוברים והשבים יזכרו, כמונו, את ההישג הגדול והכביר של המכבים. האורות שמפיצים הנרות נועדו להזכיר לכולנו כיצד אמונה ותקווה הן הבסיס לכל מעשינו, גם כאשר החושך מאיים להשתלט".

באירוע סיפרה נציגת הילדים החולים, אמילי אמבר בת 11.5 ממודיעין על ההתמודדות היומיומית במחלה הקשה, הודתה לנשיא על מסיבת החנוכה ואמרה: "הייתי ילדה רגילה כמו כל הילדים. אהבתי לשחק בפארק, ללכת לחוגים ולשחק עם החברים. לפני 4 וחצי שנים, חליתי והחיים שלי השתנו. במקום ללכת לבית הספר אני מגיעה לבית החולים. את המורים החליפו בנות השירות של 'רחשי לב' והחברים החדשים שלי שיושבים כאן איתי. רציתי להגיד תודה לנשיא המדינה ורעייתו שמארחים אותנו פה שימחתם אותי מאוד. זו זכות גדולה מאוד להיות כאן ועוד בחג הזה חג של ניסים שמסמל אור ותקווה. אני מתפללת שלי ולכל הילדים יהיה נס חנוכה משלנו וששנה הבאה נהיה פה כולנו בריאים ושלמים. תודה וחג שמח". אמילי חולה בסרטן כבר 4 שנים ומטופלת בבית החולים תל-השומר.

באירוע השתתפו כ-130 ילדים ונוער החברים בעמותת "רחשי לב", פרופ' עמוס תורן מנהל המחלקה האונקולוגית לילדים בבית החולים שיבא בתל השומר וחבר נשיאות עמותת "רחשי לב", צוות העמותה והורי הילדים.