ארגון המורים: "להחרים את תחרויות הספורט"

בהנהלת ארגון המורים יצאו בהודעה למורים לפיה הם מתבקשים שלא לצאת לטיולים מטעם משרד החינוך, ביניהם גם תחרויות ספורט.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בטבת תשע"ה

כדורעף. אחד האירועים שמאושרים
כדורעף. אחד האירועים שמאושרים
צילום: פלאש 90

בין הנהלת ארגון המורים למשרד החינוך קיים כבר זמן רב נתק של ממש. בארגון המורים פנו לא מעט פעמים למשרד החינוך בכדי לנסות ולגשר על הפערים, אך במשרד החינוך בינתיים לא הגיבו לפניות, כך על פי הנהלת ארגון המורים. 

אם עד כה הפערים לא הורגשו בקרב תלמידי בתי הספר ובפרט אלו הלומדים בחטיבה העליונה, היום (ראשון) העיצומים של ראשי ארגון המורים הגיעו גם לכדי פגיעה בתלמידים.

הפערים הגדולים שקיימים בין הארגון לבין משרד החינוך עוסקים בנושא האחריות הפלילית של המורים בטיולים. מאבקם של ארגון המורים בנושא האחריות הפלילית המוטלת על המורים בטיולים החלה לפני כחודשיים כאשר בעקבות אירוע טביעה של תלמיד במרץ 2009 בבריכה ברמת הגולן במהלך טיול שנתי, החליטה הפרקליטות להגיש תביעה פלילית כנגד מנהל בית הספר, רכז השכבה, מחנך הכיתה וכן מציל הבריכה.  

בארגון המורים אמנם מממנים עבור המורים הגנה משפטית אך מעבר לכך הם אומרים כי אינם יכולים לעזור. בצר להם, פנו בארגון למשרד החינוך בכדי שייתן את הדין על החלטת הפרקליטות, אך אלה לא בחרו צד ובארגון המורים נאלצו להודיע על ביטול טיולים ושאר אירועים הקשורים לכך. בין האירועים אליהם הודיעו בארגון המורים שלא לצאת, נמצאים גם אירועי הספורט שבהם משתתפים בתי הספר.

בהודעה שפירסמו היום ארגון המורים אל המורים נכתב כי אין לגשת לשום תחרות ספורט המתקיימת בחסות ומטעם משרד החינוך, זאת כאמור בעקבות המחלוקת בדבר האחריות הפלילית בנושא טיולים שבין הארגון למשרד החינוך. 

בהודעה נכתב כי "בסיכום עם מר אברהם זוכמן, המפמ"ר לחינוך גופני, החלטנו לאפשר את האירועים הקשורים בתחרויות בינלאומיות בהן ישראל משתתפת". התחרויות המצויינות במכתב כאלו שמאפשרות יציאה אליהן, הן: תחרות ניווט, מירוצי שדה, אתלטיקה קלה וכדורעף חופים.

בעקבות החרפת העיצומים, גם התלמידים עשויים להיפגע באופן מיידי כאשר משחקי מוקדמות ומשחקי הגמר בקטרגל ובכדורסל לישיבות, שהיו צריכים להתקיים בשבוע הבא יידחו לזמן אחר, שאינו ידוע עדיין. 

בהודעה שקיבלו מאמני הקבוצות בישיבות התיכוניות נכתב: "עקב עיצומי ארגון המורים , האוסרים על המורים גם יציאה לתחרויות ספורט, יידחו משחקי המוקדמות בקטרגל ומשחקי הגמר. תאריך חדש יפורסם עם סיום העיצומים".

תגובת משרד החינוך תובא לכשתתקבל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il