עפרה
עפרהצילום: יוסי זמיר, פלאש 90

התחושות ביישוב עפרה, לאחר החלטת הבג"ץ להרוס בתוך שנתיים תשעה בתים ביישוב, קשות.

ד"ר שי בן יוסף, חבר מזכירות היישוב, אומר לערוץ 7 כי הם ממש לא מאבדים תקווה, "אין ספק שזה לא פשוט, באנו לבנות את הארץ והמהלך הזה לא פשוט בוודאי למשפחות והילדים שגרים בבתים האלה. השכנים חוששים היום זה הבית שלהם, מחר זה אנחנו".

בן יוסף משוכנע כי היישוב למוד האתגרים, ידע גם הפעם להתמודד, "לצד התחושות הקשות היישוב עפרה למוד אתגרים, עמדנו בזה ארבעים שנה, ונצליח להתמודד גם עם האתגר הזה. נכון, יש לנו טענה לגישה הפרוצדוראלית שנקט הבג"ץ, היינו מצפים לגישה מרחיבה, שהרי מדובר כאן על ההתיישבות, זה עניין מדיני ולא פרוצדוראלי. הקמנו צוותי פעולה לחיזוק העמידה הפנימית שלנו וגם החיצונית, כשהמטרה היא שהיישוב עפרה יוסדר, כולל עמונה שגם עליו יש סכנה. בתור אנשים מאמינים אנחנו מקווים שנצליח להגיע להסדרים".

בן יוסף לא רואה בהחלטת הבג"ץ סוף פסוק, "יש לנו צוות משפטנים שבודק את כל הפתרונות, אבל הציר המרכזי הוא לא הציר המשפטי, אלא הדרך שבה האנשים שמופקדים על המשך המעשה הציוני, שזה ראש הממשלה, שר הביטחון  וגם מי שיהיה אחרי הבחירות לוקחים אחריות על התפקיד שהם לקחו. כך שלצד המאבק על תשעת הבתים, המטרה כאן היא למנוע שמחר לא יהיו ניסיונות נוספים לפגוע בהתיישבות".