האב השכול: דבריו של הוברמן - נכונים

ד"ר אריה בכרך מחזק את דבריו של העיתונאי חגי הוברמן נגד אלמנת צה"ל ומזכיר את הדברים שכתב עו"ד הספרי על בנו שנרצח בואדי קלט.

ישי קרוב , כ"א באדר תשע"ה

האב השכול: דבריו של הוברמן - נכונים-ערוץ 7
אריה בכרך
ערוץ 7

ד"ר אריה בכרך, אב שכול, התייחס בפינתו השבועית למאמרו של העיתונאי חגי הוברמן שפורסם בתחילת השבוע בערוץ 7.

"לפני כ-20 שנה, כשבני אוהד נרצח בואדי קלט בידי ערבים, פרסם עו"ד שמואל הספרי, כתבה בה האשים את אוהד - המתנחל המאצ'ו, לדבריו, במותו בכך שבכלל הלך לטייל בואדי קלט. העובדה שיחד עם אוהד נרצח גם אורי שחור תושב רעננה, לא הוזכרה בכתבה".

בכרך ציין כי בעקבות מאמרו של הספרי לא רק שלא קמה סערה ציבורית סביב דבריו - ''שהרי היה מיקירי השמאל, אלא שאפילו לא נתנו לי את האפשרות להגיב על דברי הבלע האלו. אז למערכת ידיעות אחרונות, שכתבה על מאמרו של חגי הוברמן 'איך אפשר לכתוב דבר כזה' - התשובה היא שאפשר לכתוב - וגם בעיתון שלכם. אלא השאלה היא מי כותב ונגד מי נכתבו הדברים".

מכאן עבר בכרך לדבר על תוכן דבריו של הוברמן, "על פי מה שהבנתי מיכל קידר היא פעילת שמאל ותיקה ולא בכדי נבחרה דווקא היא לנאום בעצרת. כתוצאה מ'צוק איתן' נוספו עוד אלמנות והורים שכולים, אלא שהבחירה בקידר היתה מגמתית ובהחלט לא מקרית", הדגיש בכרך והוסיף "להציב את מיכל קידר בין הנואמים ולהזיל דמעות תנין מצטדק - זה כמו להרוג את אבא ולבקש את רחמי בית המשפט בגין יתמות". 

"עתה אטול חירות לעצמי להרחיב את דבריו של ידידי חגי. הרבה שפיכות דמים נכפתה על ישראל ועל הערבים בשל פעילותם ההרסנית של ארגוני השמאל למיניהם. אל נשכח את לעג השמאל לתחזיות שלנו על טילים לאשקלון ובאר שבע בעקבות ההתנקות. מיכל קידר אמרה כי לא ההתנקות יצרה את הסכסוך עם החמאס אלא המלחמות החוזרות ונשנות. נכון, ההתנקות לא יצרה את הסכסוך עם החמאס, אבל היא זו שנתנה להם את היכולת לפגוע בערי ישראל בדרום הארץ ואפילו בתל אביב.

מדוע תמכתם בהתנקות חד צדדית שלא בהסדר? התמיכה שלכם והלחץ שלכם, השמאל הקיצוני וההזוי, הביאה למלחמות כך על פי דברייך מיכל. אם כן מדוע חגי איננו צודק? כל אלו שתמכו בהתנקות הביאו עלינו מלמות עופרת יצוקה וצוק איתן ומה שביניהם. כן ממש כך. אלו העובדות לאשורם וגם אם הסגנון של חגי ושלי לא מוצא חן בעיני מישהו אין בכך בכדי לשנות את העובדות העולות גם מדברי מיכל קידר".

לסיום, התייחס בכרך לבחירות ואמר כי "הציבור צריך לדעת את יכולת החשיבה והתחזית לעתיד של השמאל ההזוי, בטרם יטיל את הפתק לקלפי. זהירות! כושר השיפוט של תומכי ההתנקות לקוי, אל תפקירו את ביטחוננו בידם. המסקנה לכו להצביע כי כל קול קובע".