ספונג'ה לפנים

מנקה לפסח? אל תפסחי על הפנים שלך. שלושה טיפים חשובים לניקוי עור הפנים.

אסתר בן אלבז , ו' בניסן תשע"ה

חלון לנפש
חלון לנפש
צילום: פנימה

הפעם אני רוצה לתת כמה טיפים חשובים לשמירה על עור הפנים, למניעת קמטים ולהכנת העור לאיפור. 

נערות רבות מזלזלות בניקוי הפנים, או ליתר דיוק מתעצלות לנקות אותן בסוף היום. חשוב לי לציין כי גם לנשים ולנערות שאינן מתאפרות באופן יומיומי, ניקיון הפנים הוא מנהג חיוני וחשוב. למעשה, לטיפוח יומיומי של העור יש יתרונות רבים, אשר את חלקם ניתן לראות באופן מיידי ואת חלקם רק לאורך שנים.


1. ניקוי הפנים וקרם לחות 
ניקוי טוב של העור בבוקר ובערב והזנתו בקרם לחות הוא הרגל חשוב והכרחי. הרגל זה ישמור על עור פנייך זוהר ויפה, ואף ימנע קמטוטים בגיל בוגר יותר. כיצד הוא ימנע קמטוטים? ידוע שככל שנשמור על כושר גופני כך לאורך השנים הגוף יהיה גמיש ויפה, וכמו הגוף כך גם הפנים. 

בעור הפנים חשוב לשמור על לחות מאוזנת, כך שהעור לא יהיה שמן מדי ולא יבש מדי. בדרך זו הוא יהיה אלסטי וגמיש ולא יתקמט. אפשר לראות נשים או נערות שהעור שלהן מאוד יבש, ולפיכך הוא פחות קורן ויפה, ובגיל מבוגר הוא גם יתקמט מהר יותר. לכן, לאחר ניקוי הפנים מרחי קרם לחות.

2. השלמת הזנת העור
כשמגיעות אליי כלות לאיפור כשבועיים לפני האירוע, אני תמיד מזכירה להן ששתייה מרובה של מים תעשה פלאים לעור שלהן ולמראה הסופי של האיפור. שכן מלבד ההזנה החיצונית של העור - כלומר, קרם לחות - שתיית מים מעניקה לו הזנה פנימית. חשוב לציין שמדובר במים בלבד - לא מים בטעמים, לא משקאות מתוקים וגם לא חלב. 

המים מזינים את העור מבפנים, וכך הוא לא צמא כל כך ולא ישתה את מעט הלחות שיש במייק אפ. המייק אפ יהיה ואחיד ולא יהיה צורך בכמות גדולה ממנו. כמו כן, השפתיים יהיו יפות וחלקות. לעתים שתיית מים תעזור אפילו להעלים פצעי בגרות.

3. הסרת האיפור
חוק שלישי ואחרון: לא לשכוח לנקות את האיפור בסוף היום. שאריות של איפור פוגעות בעור, מפתחות דלקות עיניים ואפילו גורמות לקמטים למהר ולהגיע. 
אל תשכחי – הפָנים הן החלון לפְנים של הנפש.

פורסם לראשונה בפנימה

לרכישת מנוי לחצי כאן