"לראשונה, נוער הגבעות מוגדר כאויב"

עו"ד עדי קידר מ"חוננו" מגיב לכתב האישום החמור שהוגש נגד החייל מבת עין. "מישהו בחלונות הגבוהים קיבל החלטה מאוד בעייתית".

יוני קמפינסקי , כ"ד בניסן תשע"ה

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, סנגורו של החייל אלעד סלע מבת עין נגדו הוגש היום (ב') כתב אישום חמור בגין ריגול, תוקף את סעיפי האישום ואת האשמת סלע בפגיעה בביטחון המדינה המיוחסת לו בשל העברת מידע צבאי חסוי לפעילי ימין.

"עוד לא קיבלנו ועיינו בחומר החקירה שחלקו חסוי, אך באופן כללי אני חושב שיש כאן כתב אישום שיש פה דגל שחור ובעייתי שמתנוסס מעליו", טוען קידר.

"אני חושב שזו הפעם הראשונה שמהערכת מגדירה רשמית את נוער הגבעות כאויב", אומר עו"ד קידר והצביע על האשמת סלע בפגיעה בביטחון המדינה בשל מידע שהעביר לפעילי ימין ושכנים שלו מהישוב בת עין, מידע שכלל הגדרה שלהם כמי שמעוניינים לבצע פעולות נגד ערבים.

קידר מביע תקווה שהתיק יידון בפרופורציות. "אני חושב שמישהו מאוד ספציפי בחלונות הגבוהים ביותר קיבל החלטה מאוד בעייתית ושנויה במחלוקת, ואני מאוד מקווה שעיון בחומר הראיות יעזור לי כדי להפריך את הטענה הזאת ויהיה מי שימצא לנכון, או בית הדין או הפרקליטות, לרדת מהעץ הזה ולהכניס את התיק לפרופורציות המתאימות".

עו''ד קידר מסכים כי המעשים שביצע סלע מהווים עבירה על החוק הצבאי, אולם אומר כי הפרשנות של הפרקליטות למעשים הינה מרחיקת לכת. "נקרה לפניו חומר שהוא חומר שקשור לחברים ושכנים, והוא מצא לנכון לשתף אותם. זו חריגה מסמכות אבל בטח ובטח שלא היתה לו כוונה לפגוע בביטחון המדינה.

"אני חושב שמדובר בספקולציה ופרשנות, והנאשם עצמו כשקרא את החלק הפרשני של כתב האישום נדהם לראות את הדברים הללו ואני סמוך ובטוח שבשלב מסויים לאחר ניתוח נכון של התיק אנחנו נחזיר אותו לממדים הנכונים".