איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הערב יתקיים משחק חצי גמר גביע המדינה בין קבוצת אחי נצרת לקבוצת מכבי תל אביב. כחלק מהכנותיה של הקבוצה מנצרת מתכוונים שם לקיים טקס הוקרה מיוחד לעזמי בשארה, חבר הכנסת לשעבר המואשם בבגידה.

הטקס שיתקיים במלון אמבסדור שבירושלים, שם מקיימת הקבוצה את הכנותיה למשחק, יהיה המשך להוקרה שאותה יבצעו אנשי הקבוצה לאמיר קטאר המהווה הגב הכלכלי של הקבוצה. כזכור, קדמה לאחי נצרת קבוצת הכדורגל של בני סכנין שקיימה בפתח עונת הכדורגל הנוכחית אירוע הוקרה לבשארה התומך בקבוצה כלכלית וארגונית.

באחי נצרת מסרו לאתר וו'ינט שדיווח על הטקס המתוכנן כי "על מנת לא לגרום לתסיסה כמו במקרה של בני סכנין. החלטנו לקיים טקס בבית המלון. ולהודות לקטאר על התמיכה באחי נצרת. נעניק מגן הוקרה גם לעזמי בשארה".

באירוע ההוקרה הקודם לבשארה, האירוע בו קיימה קבוצת בני סכנין אירוע דומה ביקש עורך הדין איתמר בן גביר להביא להפסקת פעילותה של הקבוצה בליגת הכדורגל הישראלית. בשיחה עם ערוץ 7 הוא מבהיר כי בכוונתו לפנות גם הפעם להתאחדות לכדורגל ולתבוע תגובה תקיפה לאירוע המתוכנן.

"הטענה היא לא כלפי נצרת וסכנין. עיקר התלונה היא להתאחדות. הגיע הזמן להתעשתות שם. אם לא תהיה התעשתות שכזו נמצא את עצמנו במציאות הזויה, מציאות שבה קבוצה שמשחקת בליגה הישראלית, זוכה להטבות ומשחקת מטעם המדינה, עורכת טקס הזוי של תמיכה בטרוריסט, באדם שכיוון טילים על מדינת ישראל. מי שצריך לתת את הדעת על כך זו ההתאחדות", אומר בן גביר המדגיש כי בשעות הקרובות בכוונתו לבקש מההתאחדות "לנקוט צעדים משמעותיים נגד הקבוצה".

עם זאת נשאל עו"ד בן גביר כיצד היה רואה את טקס ההוקרה לו היה זה מיועד לכבודו של האמיר הקטארי בלבד ולא לכבודו של בשארה. "מבחינתי אין הבדל", הוא אומר ומוסיף: "אבל הטקס לעזמי בשארה הוא הכנסת אצבע בעין של כל ישראלי. אלו לא טקסים תמימים אלא יש בהם אמירה. כמי שהגעתי לאצטדיון דוחא יחד עם חבריי מרזל, ד"ר בן ארי ובנצי גופשטיין אני יכול לספר שביציעים נראים שם אלפים שצועקים 'איטבח אל יהוד', מניפים דגלי אש"ף ומבטיחים דם ואש.

''יש מולם אזלת יד מוחלטת של ההתאחדות. במקרים הללו אנחנו נתקלים בדום שתיקה וזו לא רק ההתאחדות. יש כאן עניין פלילי ובנושא הזה אני שואל: איפה שי ניצן ואנשי הפרקליטות שמגישים על כל ילד ביו"ש כתבי אישום? למה הם נאלמים דום מול ההסתה הזו?".

להערכתו של בן גביר ההתאחדות לכדורגל, על פי ניסיון העבר, תעדיף להמשיך ולשמור על שתיקה מול האירועים המתריסים הללו. הוא עצמו מקווה ומצפה ששרת הספורט המיועדת, חברת הכנסת איילת שקד, תדע להתמודד עם התופעות הללו. לדבריו, הוא עצמו קיווה ששקד תתמנה לשרת המשפטים בשל היכולות שהוכיחה, אך להערכתו גם אם תתמנה לשרת הספורט יש לה די עבודה גם בתחומים הללו.