ביכורי הירקות הוגשו לנשיא

בין היתר הביאו החקלאים מתוצרת העגבניות המיוחדות הבולטות במתיקותן מדרום הארץ ואת מגוון הדלועים המיוחדים הגדלים בחממות.

שלמה פיוטרקובסקי , ג' בסיון תשע"ה

הגשת הביכורים
הגשת הביכורים
צילום: מארק ניימן - לע"מ

נציגי איגוד מגדלי הירקות חידשו היום (חמישי) את מסורת הבאת הביכורים לירושלים לרגל חג השבועות והגישו לנשיא המדינה ולרעייתו נחמה את סל ביכורי הירקות.

בין היתר הביאו החקלאים מתוצרת העגבניות המיוחדות הבולטות במתיקותן מדרום הארץ ואת מגוון הדלועים המיוחדים הגדלים בחממות החקלאיות.

המזכיר הכללי של ארגון מגדלי הירקות מאיר יפרח הסביר לנשיא ולרעייתו על הפיתוחים והחידושים האחרונים בתחום הירקות וסקר בפניהם את האתגרים העומדים בפני הענף. עוד השתתפו בפגישה מנכ"ל מועצת הצמחים צבי אלון ומזכ"ל התאחדות החקלאים לישראל אבו וילן.

לדברי יפרח, "כבוד גדול לנו לחדש היום מסורת עתיקה של הבאת ביכורים בבית המקדש ומסורת של העלאת הביכורים לנשיא המדינה בירושלים. החקלאות בישראל היא לא רק סמל למזון טעים ובריא אלא גם סמל לעם".

"החקלאות המפוארת בישראל נמצאת כרגע בפרשת דרכים, להיות או לחדול. מהיותה עיסוק מרכזי של ראשוני החלוצים שהגיעו לישראל בראשית המאה הקודמת כאשר בראש מעייניהם לפתח התיישבות וחקלאות בישראל הפכה החקלאות לקושי עבור הרשויות השונות במדינה", הוסיף יפרח.

נשיא המדינה ורעייתו הקשיבו לסוגיות החשובות שהעלו החקלאים והנשיא שוחח עימם על פעילותו הענפה למען התחום בעבר ובהווה.

בין השאר אמר הנשיא, כי "החקלאות בתנועה הציונית היא ערך ולא רק פרנסה או תרומה. חקלאות היתה ערך שאנשים באו מכל קצוות אירופה בעליות השונות כדי לפתח. הם הגיעו כמשכילים ומתמתחים בתחומי הגידול ומאוניברסיטאות יוקרתיות והפכו כאן לחקלאים של ארצנו. אני רואה בכולכם ממשיכי המפעל הציוני המרגש הזה. אני ורעייתי מאוד שמחים על ההזדמנות לארח אתכם כאן ונמשיך לסייע ולתמוך בחקלאי ארצנו ככל שנוכל".