וינר לפני פרישתו משירות. ארכיון
וינר לפני פרישתו משירות. ארכיון פלאש 90

אל"מ (מיל') ארז וינר, שכיהן כעוזרו של הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל גבי אשכנזי, מונה למנכ"ל יקב ירושלים שבבעלות איש העסקים ויזם הנדל"ן עופר גואטה.

במסגרת תפקידו כעוזרו של הרמטכ"ל אשכנזי נחקר וינר על כך שהעביר לכאורה לתקשורת מסמך (מזוייף) שקיבל מקצין המילואים בועז הרפז. במסמך הזה הופיעו הנחיות לבניית תדמית חיובית למועמד לרמטכ"ל, האלוף יואב גלנט, ומנגד, היו הנחיות להכפשתם של גבי אשכנזי והאלוף (אז) בני גנץ.

לקראת הבחירות האחרונות לכנסת בחודש מארס השנה הצטרף וינר למטה הבחירות של מפלגת יחד בראשות אלי ישי, שלא עברה את אחוז החסימה.

"ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר כי יקב ירושלים, שפועל באזור התעשייה עטרות ליד הבירה, נוסד בשנת 1976 על ידי חסיד של הרבי מלובביץ' היקב נקלע לקשיים כלכליים ונרכש לפני כתשע שנים על ידי עופר גואטה, שבבעלותו נמצא גם כרם המספק ענבים ליקב.

מדובר ביקב בגודל של יקב תבור. היקב ממלא כ־3 מיליון בקבוקים לשנה ומייצר גם יינות תחת מותגים פרטיים. בשביל רשת שופרסל הוא מייצר מיץ ענבים תחת מותג הרשת.

היקב, שבו מועסקים 50 בני אדם, נהנה ממגוון של כשרויות: בית יוסף, הרבנות של מנצ'סטר, הרבנות הראשית וכשרות חב"ד, והוא מתרכז במגזר החרדי.