בכרך: מתנחל משייח מוניס כן ומתנחל מתקוע לא?

ד"ר אריה בכרך תוקף את 'ידיעות אחרונות' ומאשימם בצביעות ביחס למינוי בנו לתפקיד סגן מפקד גל"צ, "בעיני הכתב הליכוד עדר של בהמות".

רפאל לוי , ט"ו בתמוז תשע"ה

בכרך: מתנחל משייח מוניס כן ומתנחל מתקוע לא?-ערוץ 7
אריה בכרך
ערוץ 7

ד"ר אריה בכרך מתייחס היום בפינתו השבועית בערוץ 7 לראיון שערך יהודה נוריאל מידיעות אחרונות עם מפקד גל"צ, ירון דקל, והתפרסם בגיליון ביום שישי האחרון.

"התקשורת בכלל, וידיעות אחרונות בפרט, כנראה עוד לא הפנימו את השינוי המתרחש במגמת הציבור בארץ, להשתחרר מההגמוניה של התקשורת על תודעת הציבור".

בראיון מאשים המראיין את דקל כי הוא "שבר ימינה", בעקבות מינויו של אוריה בכרך (בנו של ד"ר אריה בכרך) לתפקיד סגן מפקד גל"צ, ד"ך בכרך תמה על השאלה, "מעניין מדוע אף אחד לא תקף בזמנו, בזלזול כזה, את אריאל שרון ששבר שמאלה על מנת ש'אמנונים אברמוביצ'ים' יאתרגו אותו ויגנו עליו מעבירות השוחד והפרת האמונים".

בכרך מגיב גם לטענה שהעלה נוריאל בדבר מקום מגוריו של סגן מפקד גל"צ, "ההנחה בתשתית הטיעונים היא שמתנחל עם כיפה סרוגה אינו ראוי לשרת כסגן מפקד גל"צ, ואני שואל, מדוע ברור ששכיפה זה חיסרון? מדוע מתנחל מתקוע ראוי פחות ממתנחל משייח מוניס?".

בראיון אמר הכתב, "קצת מצחיק שאבא של סגנך הוא חבר ליכוד שכתב בערוץ 7 שצריך לסגור את גל"צ", על כך אומר בכרך, "ברצוני להבהיר, הליכוד נחשב, עדיין, למפלגה לגיטימית וראויה, אולי לא כמו מר"צ אבל בכל זאת. אני מניח שארגון 'שוברים שתיקה, ודומיו נראים יותר בעיני המראיין אבל זו ודאי לא עילה לפסול אדם לתפקיד. כנראה, שגם נוריאל חושב שחברי הליכוד הם עדר של בהמות מלחכות עשב וגבב ולכן 'קצת מצחיק' כלשון הזהב של נוריאל, בן של בהמה משרת כסגן מפקד גל"צ.