נתניהו בחטמ"ר שומרון

ראשי מועצת יש"ע מגיבים אחר הצהריים (שלישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון משה יעלון, שהשמיעו ביקורת על "התלהמות" ראשי המועצות במחאתם על חוסר הנחישות של הממשלה במלחמה בטרור הערבי.

נתניהו ייפגש הערב עם ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, בעקבות המחאה החריפה שהשמיעו נגדו בימים האחרונים.

״בתקופה מורכבת זו, כשההתיישבות עומדת מול פיגועים ומתמודדת בתעצומות נפש עם מראות קשים ומשפחות שכולות נוספות, אנו מצפים מראש הממשלה ושר הביטחון לא להפנות ביקורת ולהטיל דופי בהתיישבות", נמסר ממועצת יש"ע.

ראשי המועצות באזור יהודה ושומרון מבהירים כי "המאבק שלנו הוא מתוך אחריות וכך הוא מנוהל. על ראש הממשלה ושר הביטחון להפסיק את ההקלות לפלסטינים, שמאפשרות את הפיגועים הקשים, ולחדש את הבניה במקום הקפאה, שמשדרת חולשה לאומית ומזמינה טרור בירושלים ויהודה ושומרון".

נציין כי ראש הממשלה סייר מוקדם יותר ביהודה ושומרון וביקר גם בזירת פיגוע הירי הרצחני שאירע בחג הסוכות סמוך לאיתמר.

ראש הממשלה הבטיח "נשבור את גל הטרור הזה כמו ששברנו גלי טרור קודמים", ומתח ביקורת מרומזת על ראשי המועצות ביו"ש ושרי הבית היהודי שתקפו את אי הענקת הגיבוי הראוי ללוחמי צה''ל הפועלים בשטח. "אין פה שאלה של גיבוי שניתנת ביד רחבה לצבא וכולם יודעים זאת כולל מי שטוען את ההיפך. יש אחריות שנדרשת קודם כל מההתיישבות ועליהם לדייק".

שר הביטחון

שר הביטחון משה יעלון שסייר עם נתניהו בשומרון ביקש להשמיע מסר ולפיו הממשלה פועלת ככלת יכולתה למיגור הטרור הערבי.

"אנו בעיצומו של גל טרור וההסתה נמשכת וממשיכה ללבות את גל הטרור ולכן אנו נוקטים בצעדים לדיכוי הגל הזה. אנו יודעים ברוב המקרים לעצור את המחבלים בטרם ביצוע זממם. גם הפיענוח של פיגוע הזוג הנקין בוצע בזמן קצר. לנוכח המצב יש תגבור כוחות משמעותי בשטח באופן שיצנן את האווירה".

שר הביטחון תקף גם הוא את ראשי המועצות ביהודה ושומרון ושרי הבית היהודי שמותחים ביקורת על חוסר הנחישות של נתניהו ויעלון להילחם בטרור. "אני ממליץ לראשי רשויות ופוליטיקאים להפסיק להתלהם. יש הבדל בין המצב בחומת מגן להיום ומאז צה"ל בהתקפה באיו"ש.

''האמירות הללו גורמות לאזרחים לקחת את החוק לידיים. זו תופעה פסולה שמסיתה את המאבק שלנו אל מול הטרור היהודי ומוסיף שמן למדורה. שרים צריכים לזכור שלממשלה יש אחריות קולקטיבית", אמר השר יעלון.