לא להוציא כמעט, להרגיש מיליון דולר
לא להוציא כמעט, להרגיש מיליון דולר צילום: פנימה

כל אחד מאיתנו מכיר את הצורך לשנות משהו בבית כדי להרגיש התחדשות מידי פעם. לצערנו לא תמיד נצליח להשיג את התקציב, הזמן או האנרגיות לכך.

בכתבה זו ריכזנו עבורכם 5 פריטים אשר דורשים מינימום הוצאה כספית וקצת כוח לשדרוג בכל חדרי הבית.

1. תמונה בסלון:

החדר העיקרי בו אנו נמצאים רוב היום הוא חדר המגורים. המטרה שלנו היא להשרות אוירה מזמינה לכל מי שמגיע, משפחה או חברים. מכיוון שמפגשים אלו מתמקדים בעיקר באזור פינת הישיבה והספות נמליץ להוסיף תמונה גדולה בקיר מרכזי מאחורי הספה או מאחרי המזנון. (אפשר להשקיע קצת יותר ולצבוע בגוון שונה את הקיר עליו תהיה תלויה התמונה) תמונות ניתן למצוא בכל מיני סגנונות: מוארכות, מחולקות, תמונות מופשטות או אורבאניות אשר יתנו אמירה אישית ויוסיפו עניין לחלל זה.

סלון מעוצב
סלון מעוצב טוב רואי

2. מפה בפינת האוכל:

המיקום הבא הוא מרחב פינת האוכל. בו נפגשים לכל ארוחה מספר פעמים ביום. עריכה ופינוי השולחן מתבצעים בקביעות לכן נבחר במפה עשויה שעוונית, אשר מתנקה בקלות ומקנה לה יתרון משמעותי לשמירה על הסדר הטוב. ניתן לרכוש מגוון מפות מסוג זה ולהחליף בהתאם לאוירה הרצויה: מפה חגיגית לשבת, מפה פרחונית בצבעים רכים לאוירה רומנטית ועוד מפות שונות ומגוונות לשאר חלקי היום.

3. כוורת במטבח:

במטבח דווקא כדאי להישען על השיטה המינימאליסטית, מה שאומר כמה שפחות דברים מפוזרים. במקביל יש לדאוג להחזרת כל דבר למקומו, על מנת ליצור שטח פנוי, מרווח ונעים לשהייה. הפיתרון האולטימטיבי הוא אכסון לכל הציוד שאנו משתמשים ביום יום. בעזרת מדפים, ארונות או כוורות יהיה ניתן לארגן הכל בקלות. ישנן כוורות לבניה ותכנון עצמי עשויות מיחידות מודולאריות בהן אפשר להוסיף סלסלאות או קופסאות ומגוון מוצרי פלסטיק או מתכת שמשמשים לחלוקה פנימית לכל החפצים הקטנים יותר.

4. וילון בחדר:

חדר נוסף הוא חדר השינה. מקום בו כל בן משפחה מקבל פינה פרטית משלו ונהנה לבלות בו את שעות הפנאי. וילון שנבחר עבור חלון יחיד או מספר חלונות יוסיף לתחושת החמימות ועיצוב החדר.

קיימים וילונות שונים באורך בצבע ואטימות הבד כאשר בדים עדינים ושקופים בצבעי פסטל ישפיעו יותר רוגע ושלווה ויתאימו לחדרי תינוקות או הורים. בד עבה יוכל להתאים לחדר עבודה ויעזור לקבוע רמת ההצללה בשעות האור ובד צבעוני ייתן נפח לחדר משחקים.

5. נרות לחדר רחצה:

החלק האחרון בבית שנותר הוא אזור חדרי הרחצה והשירותים, בהם יש משמעות להוספת פריטים בעלי ריח כמו סבונים נרות ומקלות אשר יביעו תחושת נקיון ורעננות.

לשם קבלת מראה נעים ודקורטיבי נמלא את הפינות והמשטחים הפחות שמישים ונהפוך אותם ליעילים יותר. היום ניתן למצוא בכל סופרמרקט שכונתי מוצרים כגון אלו, נרות צבעונים בגדלים שונים ובצבעים שונים, נרות צפים, סבונים לתליה או עם מגנטים. כל קונה יוכל להתחבר בקלות ולהתאים זאת לצרכיו.

לרכישת מנוי לפנימה

לחצי כאן