בועז העצני: זו אקסטזה של טרור, בנוסח דאעש

העצני, שכנו של נרצח בפיגוע היום, מאשים את הממשלה בחדלון ואוזלת יד, "הנפץ של גל הטרור הזה, זו עסקת שליט, שחררו מחבלים לרחובות".

בני טוקר , ז' בחשון תשע"ו

בועז העצני
בועז העצני
צילום: עצמי

בועז העצני, שכנו של אברהם אשר חסנו הי"ד, שנרצח היום על יד פורעים ערבים, כואב את מותו ומפנה אצבע מאשימה כלפי הממשלה.

"כשאין הרתעה, גם חייל על כל מטר לא יעזור. הנפץ של הגל הזה הוא עסקת שליט, ששחררה את כל המטכ"ל של הטרור, אלף מחבלים מנוסים שוחררו לרחובות", מסביר העצני, "כל שחרור כזה, זו מפלה אסטרטגית שדנה למוות עשרות אנשים תמורת שבוי אחד. אותם אנשים עדיין לא יודעים שהם נידונו למוות. יש כאן אינדיקציה לאבדן רצון לקיום לאומי. לשחרר אנשים שיהרגו עשרות יהודים, והכל בגלל פופוליזם וגל תקשורתי, זה חוסר אחריות".

לדבריו גם מדיניות הרס בתי המחבלים, מגוחכת, "אנחנו רואים כאן אקסטזה של טרור, הם לא רואים בעיניים, והולכים עד הסוף בהשראת דאעש. היה כאן יהודי שספג אבנים וברוח ימים אלה גם ביצעו עליו פיגוע דריסה".

העצני מתאר רגשותיו זמן קצר אחרי הרצח, "זה מזעזע אנחנו בהלם, זה מישהו שאתה מכיר, ההלם גדול ומובן מאליו. שמענו הבוקר שסוף סוף הרסו את הבית של המחבל שדרס את דליה למקוס בגוש עציון. אבל בפועל שברו שם עם פטישים כמה קירות, אבל הבנין ממשיך לעמוד על תילו. הם לא הורסים את הבתים של המחבלים אלא מדי פעם זורקים עצם בדמות חצי בית. אין גרוש מחבלים וביטול תעודות זהות כחולות, יש כאן אוזלת יד אדירה ומעל הכל ההסתה של הרשות הפלשתינית".