משתמשים בזכר רבין כדי לנגח את הציבור הדתי

אחיו של הצוער שהודח מבה"ד 1 תוקף בראיון לערוץ 7 את ההתנהלות של צה"ל, "הסיפור יצא מפרופורציה. אחי לא הצדיק את הרצח".

אלירן אהרון , י"ט בחשון תשע"ו

נתנאל טל, אחיו של הצוער שהודח מקורס קצינים לאחר שבשיחה עם חברים התבטא בגנותו של יצחק רבין, מגיב לראשונה על הדחתו של אחיו מבה"ד 1.

"צה"ל שפט את אחי מהר מדי", הוא אומר, "אחי היה חניך בתנועת בני עקיבא והשתתף בעצרת לזכרו של רבין. לא האמנו למה שקרה. אחי מגנה את הרצח".

הוא סבור כי הפרשה יצאה מפרופורציה, "התגובה הקשה היא כנראה בגלל העיתוי ואולי בגלל מקום המגורים בבית חגי, אחי הוא חייל מצטיין וערכי שרוצה לתרום. באמת לקחו את הדברים רחוק מידי".

בתגובה לשאלה האם לדעתו ההדחה נובעת מתוך העליהום על הציבור הדתי לאומי הוא אומר, "אולי זה נובע ישנה צביעות בשמאל. הם משתמשים ברצח רבין כדי לנגח את הציבור הדתי לאומי".

טל מספר על תגובות מהן הוא חושש, "יש אנשים שהפרשה הזאת ואחרות גורמות להם לחשוב שעדיף לא להתאמץ לתרום בצבא ובמקום זאת להקטין ראש כי בסוף יחפשו אותם. אנחנו לא חושבים כך, כל המשפחה התגייסה לקרבי והיו בסיירות".

עורך דינו של הצוער, איתמר בן גביר, סיפר על המאמצים להשיב את הצוער לקורס, "דרשתי מהרמטכ"ל והפצ"ר להחזיר את מרשי לקורס קצינים. לא יכול להיות שעל אמירה שהיא חצי ביקורתית שנאמרה בפני חברים יוציאו את מרשי מקורס קצינים. צה"ל לא אמור להיות צבא פוליטי".