נתניהו: הפלג הצפוני חותר תחת המדינה

"אין לנו דבר נגד האיסלאם ונגד אזרחי ישראל המוסלמים", אמר ראש הממשלה בהצהרה לתקשורת. ''נמשיך לפעול נגד מעודדי הטרור באשר הם''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בכסלו תשע"ו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בצהריים (שלישי) להחלטת הקבינט המדיני-ביטחוני להוציא מחוץ לחוק את הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית.

"דמוקרטיה חייבת להגן על עצמה, היא חייבת להתגונן מפני מי שחותר תחתיה. הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל חותר נגד המדינה. הוא מסית לאלימות נגד אזרחים חפים מפשע, הוא מקיים קשרים הדוקים עם ארגון הטרור חמאס והוא חותר תחת המדינה במטרה להקים במקומה ח'ליפות איסלאמית", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הדגיש כי כמי שנושא באחריות לביטחון המדינה, הוא לא יאפשר זאת. ''אין לנו דבר נגד האיסלאם, אין לנו דבר נגד אזרחי ישראל המוסלמים, שנהנים משוויון זכויות מלא, רובם המוחלט הם שומרי חוק. אבל בפירוש כן נמשיך לפעול נגד המסיתים, נגד מעודדי הטרור באשר הם.

''המטרה שלנו היא למנוע הסתה שתורמת לפגיעה בחפים מפשע, המטרה שלנו היא להגן על מדינת ישראל. זוהי חובתה של כל הנהגה אחראית וזוהי חובתי", דברי נתניהו.

החלטת הקבינט להוציא מחוץ לחוק את הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית זכתה לתמיכה מכל סיעות הקואליציה והאופוזיציה, מלבד הרשימה הערבית המשותפת.

יו"ר המחנה הציוני ח''כ יצחק הרצוג אמר כי מדובר ב''צעד ראשון בהגנה על הדמוקרטיה בישראל'' וקרא ''להוציא גם את להב''ה מחוץ לחוק. הדמוקרטיה שלנו במתקפה מימין ומשמאל''.

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, אמר כי "הקבינט קיבל החלטה נכונה, להוציא את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מחוץ לחוק - לא ייתכן כי מי שמסית ומקדם טרור בתוך מדינת ישראל יוכל להמשיך ולהלך חופשי ברחובות ובמסגדים ויקדם את כוונות המוות שלו.

''מדינת ישראל היא מדינה שומרת חוק וכל פעילות של הסתה וקידום טרור צריכה להיתקל בתגובה חריפה וברורה", הוסיף לפיד.