שומרים על השבת.  זה זמן רב שמתנהל מאבק בנושא תחרויות הספורט בשבת. המאבק שהחל עם משחקי הכדורגל בליגה הלאומית, הלך וצבר תאוצה גם בענפים שונים בספורט התחרותי, כשהפעם מדובר על תחרות קליעה באקדח אוויר. 

בקליניקות המשפטיות של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בראשותו של פרופ' אביעד הכהן דיקן המרכז האקדמי, קיימו בזמן האחרון מאבק משפטי בעניין קיום תחרות ספורט בשבת, וכעת נראה כי מאבקם הצליח.

התאחדות הקליעה בישראל החליטה שלא לקיים את תחרות הקליעה באקדח אויר בשבת, זאת לאחר שהובא לידיעתה כי בין המתחרים ישנו מתחרה שומר שבת. לאחר שהבינה התאחדות הקליעה כי קיום התחרות ביום השבת יפגע בשיוויון ובמתחרה השומר שבת, החליטה זו לשנות את מועד התחרות ולקיים את המקצים כולם ביום שישי.

מאבקם של פרופסור הכהן והקליניקות המשפטיות החל עם ייצוגו של קלע המצטיין אבישי ברט במאבק משפטי שניהל להזזת מועד תחרות הגמר באקדח אויר שהתקיימה בחודש יוני שיועדה להתקיים ביום השבת, כדי שזה יוכל להתחרות כשומר שבת, וכעת נראה כי מאבקם הצליח כשההתאחדות כאמור שינתה את מועד התחרות.

פרופ' אביעד הכהן ברך על החלטת איגוד הקליעה ואמר: "כמו שאמרנו בעבר יש לפתור את העניין בדרכי שלום, ללא צורך במאבקים משפטיים. לא מדובר ב"חסד" אלא בחובת המדינה - וחובת איגודי הספורט שניזונים מקופתה ביד רחבה - לממש את עקרונות היסוד החוקתיים של שוויון בכלל ושוויון הזדמנויות בפרט, ושל חופש הדת".