לא לפחד מצבעוניות
לא לפחד מצבעוניות צילום: מרים אלסטר

המסע שלי ושל אורלי החל אי שם בפאתי גבעת שמואל. אורלי, בחורה מרשימה וזקופת קומה, מספרת לי בפשטות ובישירות על הסגנון האישי שלה בבחירת בגדים. היא אוהבת סדר וניקיון בעין, ולא אוהבת בגדים מקושקשים מדי.

בשפה שלי היא "קלאסית אולטימטיבית", אישה שאוכל למצוא אצלה בארון המון בגדים מחויטים בעלי מראה מעודכן אך אלגנטי, שגרת איפור וחנויות קבועות. אפשר לומר שאת הצבעים הנועזים היא בשמחה תשאיר למישהי אחרת. המסר שהיא משדרת - ומתחיל כמובן מבפנים - הוא של ענווה, סדר וארגון פנימי, אישה אסופה עם נקיות ופשטות.

בניגוד לתדמית הזאת, בחרתי לאתגר את שתינו והצעתי לה להצטרף אליי ל'שיק מי' - בוטיק ייחודי, צבעוני, שמח ומעודכן. מסתבר שההחלטה הזאת סימנה תפנית משמעותית בעלילה.

את פנינו קיבלה לימור, הבעלים של 'שיק מי'. באופן אוטומטי, למראה הקולקציה בעלת הצבעוניות העזה והיצירתית הביעו עיניה של אורלי חרדה קלה. לרגע היא נותרה המומה, וניסתה לעכל איך קרה שהבאתי אותה דווקא לכאן. גם אני הבטתי בה בחיוך, ושאלתי את עצמי האם אכן נצליח לצאת מאזור הנוחות שלה ולמצוא את העמק השווה בין השקט הפנימי שלה ובין הבגדים הצוהלים שמסביב.

גם בלי שתלחש לי זאת, ידעתי שמדובר כאן באתגר. אך ברגע שלא נותרה ברירה והיינו חייבות למדוד - התחיל מסע מופלא. מתוך המבחר הגדול בחרנו בהתחלה פריטים עם מסר קלאסי ורגוע שהולם את פניה של אורלי ואת מבנה גופה. בכל פעם, לאחר שהניחה על עצמה בגד נוסף, יכולתי לשמוע אותה ממלמלת מאחורי הפרגוד "אני לא מאמינה שאת נותנת לי למדוד את זה - אבל בכיף אני זורמת...".

בכל פעם שאורלי ניצבה מול המראה, משהו הלך ונפתח והז'אנר הנוקשה התרכך. עוד שמלה הונחה בצד כראויה לצילומים, עוד אחת נאספה, והנה נוצרה קולקציה אחרת, מעניינת, כזו שאורלי הצליחה לומר: אני יכולה להתחבר לזה.

בסוף היום נסענו לצילומים בשדרות, שם מתגוררת אורלי. בחרנו לוקיישנים, ובסוף היום התבוננתי בה ניצבת במלוא הדרה בשמלה האדומה על האדמה הסדוקה של סוף הקיץ וראיתי אושר על פניה. הצלחנו לצאת מאזור הנוחות ולגלות ארץ חדשה ומפתיעה.

ללא ספק השיעור שלמדנו הוא ש"אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים", צריך רק לנסות ולהעז. אם נסכים לרגע להניח את הבגדים הרגילים, המוכרים, אלה שאנחנו יודעות שתמיד מחמיאים לנו - הקלאסי והבטוח או הרומנטי והכפרי - ולהתנסות בסגנון לבוש שונה מהמקובל, נוכל לגלות בתוכנו אישה אחרת, חדשה ומחויכת.

נסו לאתגר את עצמכן בפעם הבאה שאתן חושבות על קניית בגד חדש, ואולי באמת תזכו להתחדש.

פורסם בפנימה

לרכישת מנוי