הכירו את "הוטמט", הדור השני של פלטת השבת שנמצאת כמעט בכל בית דתי.

מדובר בפלטת שבת מעוצבת בצורה שימושית במיוחד, שמאפשרת אחסון קל ונוח, וגם ניידות. בנוגע לאוכל אין מה לדאוג, הסירים שלכם יתחממו היטב בזכות פעולתם של גופי החימום הדקיקים והייחודיים.

העומד מאחורי המיזם, רפי גבאי, סיפר בשיחה עם ערוץ 7: "עוד בעודי סטודנט בלימודי עיצוב תעשייתי הבנתי שהפלטה הקיימת דורשת טיפול. כל מוצרי המטבח מעוצבים ומציעים חווית שימוש נעימה, מזמינה ואסתטית. רק פלטת השבת נשארה כמוצר משנות ה-40. כבדה, מגושמת ושורפת את האוכל".

אבל למה דווקא פלטה? למה להתמקד דווקא במוצר הזה?

"אחרי הלימודים, בעודי עובד כמעצב צעיר התחלתי במחקר חומרים עצמאי. חיפשתי חומר שעמיד בטמפרטורות גבוהות אך גם מאפשר קיפול ובמשקל נמוך יותר מפלטת שבת. הגעתי לחומר הסיליקון ומשם התחלתי בבניית דגמים בסיועו של מהנדס וותיק בשם ג'רי גרינוולד. אצלו בחצר במושב הוכחנו היתכנות וניגשתי לכתוב פטנט. עם הגשת הפטנט הגיעה העת לגיוס השקעה לפיתוח.

"הקמתי חברה בשם רולה ר.ו.ט בע"מ גייסתי משקיעים. זה לקח הרבה זמן בגלל שעבדתי על זה אחרי שעות העבודה. בסוף סיימנו את הפיתוח והגענו למוצר מוגמר. מתוך 5 השנים עבדנו שנה וחצי עם מעבדת בטיחות על מנת להתאים את הפלטה לתקינה אירופית ואמריקאית - אתגר לא קטן בפני עצמו.

"בדרך היו כל מיני תצורות שונות, כמו למשל פלטת סיליקון שקצת דומה לשטיחון אמבטיה ללא מתכת, אבל בסופו של דבר על מנת לעשות מוצר גם בטוח ואמין וגם אסתטי הגענו לקונפיגורציה הזו".

כמה שוקלת הפלטה והאם יש לה אישור ממכון צומת?

"הפלטה עצמה שוקלת 2.3 ק"ג ומורכבת מגוף סיליקון וגופי חימום מסוג מיקה, סוג של מינרל שמאפשר גופי חימום דקיקים עטופים בכיסויי אלומיניום לטובת משקל נמוך וכמובן גם קיבלנו אישור לשימוש בשבת ממכון צומת".

רפי גבאי מסביר שהפלטה החדשה מיועדת קודם כל לאנשים שאוהבים את המפגש בין העיצוב למסורת. ''אנשים עם בעיות אכסון ומקום בבית, אנשים דינאמיים שאוהבים את האפשרות של ניידות לנסיעות. בשלב זה המוצר מכוון גבוה מבחינת עלות והסיבה לכך היא בעיקר עלות הייצור הגבוהה. הניסיון שלנו מראה שהמוצר הוא מתנה אהובה מאוד בחתונות ושמחות וגם די קולעת מבחינת המחיר שעומד על 439 ש"ח".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו