בגין: בלי החטיבה לא היה הסכם מגרון

ח"כ בני בגין דורש להוסיף להצעת החוק של ח"כ סמוטריץ' סעיף שיחיל על עובדי החטיבה להתיישבות את החובות החלות על עובדי המדינה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בכסלו תשע"ו

חבר הכנסת בני בגין (הליכוד) דרש היום (רביעי) בדיון על החוק להסדרת מעמדה של החטיבה להתיישבות, להוסיף סעיף שיחיל את החובות החלות על עובדי המדינה, על כל עובדי החטיבה להתיישבות ופעולותיה.

בגין התייחס להתנגדות החריפה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר להצעת החוק שהגיש ח"כ בצלאל סמוטריץ'. ''אנו עוסקים בשני מישורים שונים, המשפטי וחוקיות הפעלת גוף חיצוני לממשלה ומישור מנהלי, האם הוא מתנהל כהלכה. זילבר מטפלת בחלק הראשון שראוי לתיקון. השאלה היא האם נכון להעביר את החטיבה להיות יחידת סמך וכדומה הכי רחוק שניתן ממשרד ממשלתי''.

''בית המשפט קבע לפנות את מגרון", נזכר ח''כ בגין וסיפר לחברי ועדת החוקה כי ''החטיבה לקחה על עצמה את המלאכה בהתנדבות לרבות פעולות שונות שהיא ביצעה שלולא החטיבה, לא היינו מצליחים לבצע את החלטת בית המשפט לפנות את היישוב תוך חמישה חודשים''. 

לדבריו, ''ניתן ליצר גוף בעל גמישות יחד עם שמירת כללים ראויים ולכן ביקשתי להוסיף סעיף שיחייב להחיל על החטיבה ועובדיה כל החובות החלות על עובדי מדינה ובזאת יבוא לציון גואל''.  

נזכיר כי לפני כמעט שנה פירסמה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, חוות דעת קשה בנוגע להתנהלות החטיבה להתיישבות אשר אינה זוכה לשקיפות ותנועות הכספים כמו גם פעילותה אינה מוסדרת ואינה גלויה.