אמבולנס לזכר הנרצחים: "שייקח רק יולדות"

בקריית ארבע נחנך אמבולנס חדש לזכרם של הרב יעקב ונתנאל ליטמן הי"ד שנרצחו בפיגוע ירי. "זה מאוד מרגש למרות שיום קשה עובר עלינו".

אלירן אהרון , ב' בטבת תשע"ו

בטקס חגיגי בקריית ארבע נחנך היום (שני) אמבולנס חדש של מד"א שנתרם לזכר הרב יעקב ליטמן ובנו ונתנאל הי"ד שנרצחו לפני כחודש בפיגוע ירי סמוך לעתניאל.

במהלך ימי השבעה הגיע מנכ"ל מד"א, אלי בין, לנחם את משפחת ליטמן וסיפר כי תורם מארה"ב החליט להקדיש אמבולנס שתרם לזכר נתנאל, ששימש כמתנדב מד"א, ולזכר אביו.

נועה ליטמן, אלמנתו של הרב יעקב ואמו של נתנאל הי"ד, סיפרה היום לערוץ 7 כי "התחושות מאוד קשות, אבל עם קבלת האמבולנס ההתרגשות מאוד חזקה. זה מאוד מרגש למרות שיום קשה עובר עלינו, כשאנחנו מציינים שלושים יום שחסרים לנו גם יעקב וגם נתנאל. אני מקווה שהאמבולנס הזה יציל חיים ומהיום הוא יקח רק יולדות".

זכי יהב, פרמדיק בקריית ארבע-חברון שצפוי להשתמש באמבולנס אמר, "אנחנו נצטרך להתרגל לשבת באמבולנס שהוא תוצר של אירוע רצחני מזעזע, אבל יש בזה נחמה מאוד גדולה למשפחה ולקהילה. האמבולנס הזה ישמש בעיקר ליולדות וזו הנחמה - שנגדעו חיים ונולדו חיים".

מנכ"ל מד"א אלי בין סיפר בטקס החגיגי, "נתנאל היה מתנדב מגן דוד אדום ואחד הגיבורים של היישוב היהודי בחברון, נער שמציל חיים. הסמליות המיוחדת במינה של הנצחת שמו ושם אביו היא הדבר הראוי ביותר שקרה". 

באירוע התייחס בין גם לטענת הסהר האדום כי הם טיפלו בבני משפחת ליטמן מיד אחרי הפיגוע, "שלא יספרו לי סיפורים. הסהר האדום לא טיפלו במשפחת ליטמן, הם פשוט לא ירדו מהאמבולנס. לו זה היה קורה אצלי בארגון שעובד או מתנדב לא היה מטפל במישהו בגלל מוצאו או בגלל סיבה אחרת, הוא היה הולך הביתה באותו הרגע".טוען....