פישביין.
פישביין.צילום: פלאש 90

אבל גדול נפל הבוקר (רביעי) על עולם הספורט בישראל. יו"ר המועצה להסדר ההימורים בספורט, צחי פישביין נפטר בפתאומיות כשלקה בדום לב במהלך ריצת הבוקר היומית שלו בחוף הצוק. 

פישביין, המכהן כיו"ר הטוטו, כיהן בתפקיד זה במשך שש השנים האחרונות כשלפני כן שירת כטייס קרב בחיל האוויר וכן ניהל את רשת אופיס דיפו במשך 15 שנים. פישביין שהשאיר אחריו אישה ושלושה ילדים, היה אחראי למספר רב של אירועי ספורט ותרומתו לעולם הספורט הישראלי גדולה ויקרה עד מאוד.

בין שלל המעשים שיירשמו לזכותו של פישביין אלו הקמת האצטדיונים ומתקני הספורט החדשים בארץ דוגמת אצטדיון סמי עופר שבחיפה, אצטדיון טוטו טרנר בבאר שבע ושאר מתקנים חדישים שכל מטרתם הייתה לקדם את הספורט הישראלי.

לאחרונה ויתר פישביין על התמודדותו לתפקיד מנכ"ל הפיס, כשכל רצונו היה להמשיך ולהתקדם בעשיית הטוב עבור הספורט בישראל.

מהתאחדות הכדורגל נמסר כי "ההתאחדות לכדורגל כואבת את מותו בטרם עת של צחי פישביין, יו״ר הטוטו. צחי היה ידיד אמת של הספורט בישראל ושל הכדורגל בפרט, ותרם ככל יכולתו לקידום הענף. צחי משאיר אחריו מורשת של עשייה, קידום, הצלחה ומעל לכל חברות גדולה עם הכדורגל הישראלי. יהי זכרו ברוך".

גם במנהלת הליגות הגיבו לפטירתו בטרם עת של פישביין כשאמרו "מנהלת הליגות כואבת את לכתו בטרם עת של צחי פישביין, יו"ר הטוטו, אשר הלך הבוקר לעולמו בגיל 57".

יו"ר המנהלת, יורם באומן אמר "הלך לי היום חבר יקר. צחי תרם רבות לקידומו של הספורט בכלל והכדורגל בפרט, ואנו משתתפים באבלה הכבד של משפחתו". במנהלת אמרו כי משחקי המחזור יפתחו בדקת דומיה לזכרו של מי שטיפח ודאג לספורט הישראלי.

גם שרת התרבות והספורט, השרה מירי רגב ספדה לפישביין כשאמרה כי היא מביעה צער עמוק על מותו בטרם עת של יושב ראש המועצה להסדר הימורים בספורט. 

ממשרד התרבות והספורט אמרו כי "במהלך כהונתו סייע ותרם רבות פישביין לקידום ופיתוח הספורט בישראל. טביעות אצבעותיו והעשייה המרובה שלו מורגשים בכל תחום בספורט העממי והתחרותי הישגי בארץ.

"צחי אהב את הספורט ואהבה זו הורגשה בכל פעילותו רבת השנים וההישגים.

משרד התרבות והספורט משתתף בצער המשפחה, שולח לה את תנחומיו ומביע הערכה לפועלו של צחי למען הספורט בישראל בכלל והטוטו בפרט".

איציק לארי, מנכ"ל הטוטו, ספד, "הכרתי את צחי בשנים האחרונות מקרוב וביחד, תחת הנהגתו הובלנו את הטוטו להישגים חסרי תקדים. צחי היה לי לחבר קרוב ומנטור עיסקי. בימים האחרונים הוא שב לפעילות מלאה בטוטו במטרה להוביל את המשך צמיחת הטוטו ליעד מכירות של 5 מיליארד שקל, תכנית שהגדיר ועיצב בחזונו וסחף אחריו את כולנו באמונה שניתן להשיגה. צחי היה אוהב ספורט אמיתי שנרתם ופעל בהתנדבות לסייע לספורט בישראל. דירקטוריון הטוטו, ההנהלה והעובדים המומים, עצובים וכואבים את לכתו ובאופן אישי הוא יחסר לי עד מאד".