ציפי חוטובלי
ציפי חוטובליצילום: אלרם מנדל

על רקע העיכוב המתמשך במינויו של דני דיין לתפקיד שגריר ישראל בברזיל - מינוי שאושר לפני כחודשיים, אך לא זכה להתייחסות מצד ראשי מדינת היעד, מתכננים במשרד החוץ לצאת לקמפיין לחץ שיביא ליציאת המינוי לפועל.

מחר אמורה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, להיוועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולהציג בפניו שורה של מנופי לחץ שבכוונת ישראל לנקוט, כדי להביא לתשובה ברורה וחיובית מצד הברזילאים באשר למינוי דיין כשגריר הישראלי במדינה.

בכיר במשרד החוץ אמר במוצ"ש לערוץ 7 כי בתקופה האחרונה קיימה חוטובלי מספר מפגשים עם ראש הממשלה ובכירים אחרים במערכת המדינית, במטרה לצאת לפעולה אקטיבית בנושא.

עד כה לא נעשתה פעילות מסודרת ומאורגנת בעניין הזה, וכעת ישראל מתכוונת לפעול בצורה רשמית ואולי גם רועשת בברזיל. חוטובלי תציע לנתניהו, לאחר שבחנה יחד עם גורמי המקצוע את המצב, להפעיל בצורה הדרגתית שורה של מנופי לחץ, שיחלו בהעברת מסרים ברורים למערכת המדינית של ברזיל, וימשיכו בצעדים משמעותיים יותר.

עם זאת, חשוב להדגיש שבישראל לא מתכוונים לייצר משבר דיפלומטי מול המדינה, אלא לפעול נקודתית למען המינוי. מחר (ראשון) כאמור, אמור ראש הממשלה לשמוע את התוכנית ולתת את דעתו בנושא.