לא בת שש עשרה
לא בת שש עשרהצילום: פנימה

זהו, את כבר לא בת שש עשרה, וגם לא בת ארבעים. למעשה, סימני הגיל הראשונים מתחילים להיראות משנות העשרים המאוחרות.

קמטים ראשונים, פיגמנטציה וסימנים נוספים מופיעים באזורים רגישים ועדינים כמו העיניים, השפתיים, הצוואר והידיים. העור באזורים אלה דק יותר ואינו רווי בלחות, ולכן הוא נוטה להתקמט מהר יותר, מה שדורש מאיתנו תשומת לב וטיפול נכון.

כמובן שיש משקל רב לגנטיקה, אך גם נפלאות הטכנולוגיה יכולות לסייע למי שהגנטיקה לא פרגנה לה. כמו כן, חשוב לזכור שזהו תחום שמתחדש כל הזמן. לפיכך יכול להיות שמה שייעצו לך לפני עשר שנים כבר אינו נכון, ובימים אלו התשובות שתקבלי יהיו אחרות לגמרי.

עור הפנים
קודם כול, כפי שאת כבר יודעת, ניקיון טוב של הפנים הוא טוב ואף הכרחי. לא להתעצל. נקי היטב! כמו שלא תניחי בבית שטיח נקי על רצפה מלוכלכת.  אחרי שניקית ביסודיות את הפנים עלייך להזין את העור בקרם לחות. תפקידו של הקרם הוא הזנת העור וחיזוקו. ברשתות הפארם ניתן למצוא מגוון מוצרי לחות שנותנים מענה לסוגי העור השונים ולבעיות למיניהן. חשוב שתבחרי קרם שמתאים לצרכים שלך, לסוג העור שלך ולגיל שלך. 

לאחר שבחנת את סוג העור ואולי הבחנת גם בבעיה חדשה שהתעוררה, חשוב מאוד לבחור קרם לחות שיהיה נעים לך ויתאים לצרכייך. הפורמולות של הקרמים מכילות ויטמינים, מקדמי הגנה וכל מיני רכיבים שמזינים את העור ונותנים לו מעט יותר מאשר לחות ורעננות. בחרי סדרת טיפוח ממוקדת לצורך שלך. 

בטח שאלת את עצמך: מדוע יש קרם יום, לילה, צהריים, מנחה וערבית? הבסיס הוא אותו בסיס ובזה את צודקת, אך קרם לילה הוא הרבה יותר מסיבי וגדוש חומרים פעילים. זאת מכיוון שבלילה התאים מתחדשים והגוף יכול לספוג רבים מהרכיבים. 
כמו כן, בקרם הלילה מכניסים רכיבים שאינם מומלצים עם חשיפה לשמש. הוא ממש פעיל ומסייע לחידוש העור והתאים. אם תשתמשי בקרם לילה ביום הוא ירגיש לך מאוד כבד. לעומת זאת, קרם יום הוא קליל ומכיל רכיבים כמו מקדם הגנה. כמו כן הפורמולה שלו מותאמת לחשיפה לשמש ולתחושה קלילה יותר.

סרום
הסרום מעניק לעור את כל מה שהוא צריך בצורה מרוכזת יותר. הוא מכיל ויטמין E ו‑C אשר מסייעים כטיפול בהזדקנות העור. הסרום ממצק ומשקם את העור ומצמצם קמטים. כך עורך נותר חלק, גמיש, חיוני ובעל מראה צעיר יותר. 
למעשה הסרום הוא תמצית של כל הוויטמינים והרכיבים הפעילים ביותר שיש בקרם, רק באפן הרבה יותר מזוקק וממוקד. כאשר תניחי אותו על כל הפנים או בעיניים (סרום המיועד לעיניים כמובן) הוא ייספג במהירות, והעור יקבל בצורה המקסימלית את כל הרכיבים שהוא צריך על מנת להישאר יפה, רווי לחות וזוהר. ואולם, יש לזכור שהסרום לא מגיע כתחליף לקרם לחות אלא כחיזוק. ברשתות הפארם יש מגוון סרומים של מגוון חברות, זולים ויקרים. 

צוואר 
אם את רגילה להניח קרם לחות בבוקר ובערב - כבר מגיע לך צל"ש, אבל מרבית הנשים שוכחות את הצוואר. הצוואר הוא אזור עדין שאם נזין אותו בלחות נמנע קמטים ונפילה באזור הזה בגיל בוגר יותר. תוכלי למצוא מגון קרמים ייעודיים לצוואר ולידיים, אך אפשר לזרוק לצוואר מעט מקרם הלחות המיועד לפנים, ומעט להרים מקרם הגוף לכיוון הסנטר. כך הוא לא יקופח ויישאר רווי לחות עם השנים.

שפתיים
השפתיים הן איבר מיוחד. העור באזור זה דקיק ולכן נוטה להתקמט מהר יותר. באקלים הישראלי החם תוכלי להרגיש רוב חייך יובש, סדקים וקילופים. שתייה מרובה של מים בהחלט מסייעת לכל הקשור לעור הפנים ולגוף, אבל בפרט לשפתיים.
ובכלל, איזו אישה לא אוהבת שפתון? אם השפתיים יפות וחיוניות השפתון ייראה מושלם וזוהר, אך אם השפתיים יבשות עדיף להימנע ממנו. אבל מה שלא תמיד לוקחים בחשבון הוא ששפתיים יבשות מתקמטות מהר יותר, ואם לא טיפחת אותן מוקדם לא תמיד יש דרך חזרה.

מוצרים רבים המיועדים להזנת לחות לשפתיים, כמו לובלו ווזלין, נותנים תחושה של הזנת השפתיים ברמה מקסימלית. אך אם תשימי לב תראי שמשימוש לשימוש השפתיים לא בדיוק מחלימות, ולעתים אף נסדקות ומתייבשות יותר, כאילו מתמכרות לחומר. לכן אני ממליצה לבחור שפתון טבעי עם רכיבים טבעיים אקולוגיים. שפתון מסוג זה לשפתיים ישווה מראה בריא וגם תחושה קלילה ונעימה, ואת תופתעי לגלות שהן משתקמות מהר משציפית.

ידיים
אנו הנשים יודעות היטב כיצד לעבוד איתן, ומצליחות לנצל כל רגע וכל דקה. אולם גב היד גם הוא אזור רגיש, ואף הוא זקוק לטיפוח ולחות. ידיים שמקבלות טיפול והזנה בגיל צעיר בגיל בוגר לא ייראו יבשות ועייפות בגיל מבוגר יותר.


ובאופן כללי, אוצרות הטבע מחכים רק לך שתגמעי מהם ללא מעצורים. שתייה של 2.5 ליטר מים ביום תעשה רק טוב לעור שלך, וגם למצב הרוח.

פורסם בפנימה

לרכישת מנוי