השגריר דנון במהלך הכנס הלילה
השגריר דנון במהלך הכנס הלילה צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הגיב על מאמרו של מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, שפורסם בעיתון ניו יורק טיימס, שבו המשיך את המתקפה על ישראל.

"אין תירוץ לרצח של נשים בבתיהן לעיני ילדיהן", אמר השגריר דנון והוסיף, "מכונת ההסתה הפלסטינית מייצרת טרור, ובדבריו מזכ״ל האו"ם מייצר לגיטימציה לטרור".

לדברי דנון, המזכ"ל בוחר להתעלם מהמציאות במדינת ישראל ובמקום לגבות את ישראל במאבק בגל הטרור הפלסטיני, המזכ"ל בוחר לגבות את הפלסטינים המסיתים לטרור. "תפקיד האו"ם הוא להיאבק בטרור ולא לעודד אותו", סיכם דנון. 

נזכיר כי במאמר המתפרסם הבוקר (שני) בעיתון "ניו יורק טיימס" תחת הכותרת: "ישראל אל תהרגי את השליח", ממשיך מזכ"ל האו"ם במתקפה על ישראל אותה החל בשבוע שעבר.

"ישראל הפכה את המלים שלי כך שיתאימו מבחינתה להצדקת אלימות", טען באן. "הדקירות, הדריסות והתקפות אחרות של פלסטינים נגד ישראלים ראויות לגינוי. אין תירוצים לטרור".

"עם זאת, אני שב על אזהרתי במועצת הביטחון כי התסכול וההתמרמרות של הפלסטינים צומחים תחת כובד משקל של כמעט חצי מאה תחת כיבוש. התעלמות מהכיבוש לא תעלים את הטרור. אף אחד לא יכול להכחיש שהמציאות של כיבוש מעוררת אצל הפלסטינים כעס וייאוש ומעודדים אלימות וקיצוניות", כתב באן.