ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת אישרה בצהריים (שני) את נוסח חוק ההשעיה, שיעבור כעת להצבעה במליאת הכנסת בקריאה ראשונה.

החוק נחקק במסלול ייחודי, בו יוזמת ועדה שינויי חוק. על פי הנחיות היועץ המשפטי לכנסת ועדת החוקה היא הועדה המוסמכת לדון בחוק כזה, ועל כן נדרש הליך האישור המוקדם בועדה.

בדיון אמר ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) אמר במהלך הדיון, "יושבים פה ח"כים ששומרים זכויות רק לרוצחים, מסרבים לגנות את הטרוריסטים אבל מדברים על זכויות באופן כה פואטי. נראה שכל הדיון הארוך פה על זכויות, שמור רק למי שמגן על מחבלים, לנפגעי הטרור כנראה יש פחות זכויות".

לדבריו, "מי שלא מגנה את הטרור- מקומו לא פה! תגנו את הטרור- אתם מוזמנים להיות שותפים שלי, לא תגנו- מקומכם לא כאן"

ח"כ פורר דרש מאיימן עודה ומהרשימה הערבית לגנות את הפיגוע במעלה אדומים ואת העובדה שהסוחרים ברחוב הגיא סירבו לסייע לאדל בניטה כשנדקרה: "אם אתה לא מוכן לגנות הפיגועים האלו, אני לא חושב שאתה צריך להיות בכנסת".

בסיום דבריו  קרא ח"כ פורר ליו"ר הוועדה להפסיק להתעסק בחוק שברור שהוא לא בשל ולקדם את התיקון חוק יסוד 7א' שהגיש בקריאה טרומית שמטרתו להשאיר את תומכי הטרור מחוץ לכנסת. "יש פה קואליציה פחדנית שנמנעת מלהופיע בדיון על החוק ומשאירה פה מספר מצומצם של נציגים, ולכן הדיון פה הוא עלוב".

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, תקף את החוק, "למרות כל מסע הלגיטימציה נגדנו והעלאת אחוז החסימה, החלטנו להישאר חלק מהפוליטיקה בישראל ועוד ממשיכים לרדוף אותנו. פתאום מתחילים לדבר על בל"ד ולא על הרשימה המשותפת, אחרי שהוציאו מחוץ לחוק את התנועה האסלאמית הצפונית, עכשיו מתחילים לעשות דמוניזציה נגד בל"ד, כי אנחנו יודעים שבעוד כמה חודשים רוצים להוציא אותם מחוץ לחוק".

לדבריו, "אנחנו נבחרנו על ידי העם שלנו ולא על ידי הימין, אנחנו לא נבחרנו על ידי חברי הכנסת ואנחנו לא רוצים או מחפשים לרצות אותם. לכן, אנחנו שוקלים, ואני באופן אישי שוקל, במידה ותחליטו להוציא את חברי בל"ד מהכנסת, אני שוקל להתפטר מהכנסת. אולי זה יישאר פרלמנט על טהרת היהודים, אבל זה לא מאבק בין יהודים לערבים או בין ערבים מול יהודים זה מאבק לדמוקרטיה, של יהודים וערבים, יחד שוחרי הדמוקרטיה מול המקרתיזם ומול הגזענות".

ח"כ ציפי לבני תקפה גם היא את ההצעה, "מי שמתכנס עכשיו כדי לדבר על התדמית של ישראל - צריך להבין שהחוק הזה פוגע הכי קשה בישראל בחוץ "

לבני דרשה דיון והצבעה על כל אחת מההערות של היועץ המשפטי על החוק. "כל החוק הזה מהשטן, אבל החיפזון בו קל וחומר. הדיון המשפטי על החוק לא מתקיים. אי אפשר להצביע על החוק היום. הציבור ברובו תומך בחקיקה הזו, אבל זה המקום שבו מנהיגות צריכה לגלות אחריות ושיקול דעת. אין לי אשליה שראש הממשלה יתעלה מעל הרגע הזה, כי הוא יוצר אותו. בגלל הכישלון המחפיר של הממשלה בטרור - יהיו עכשיו אויבים מבית".

"אחרי כל חוק כזה יש עוד נקודה על פניה של ישראל וכשמחברים את כל הנקודות יוצאת תמונה מאוד מכוערת. הסך הכל הכולל לא מקרי, יש מגמה מכוונת - הערבים נוהרים לקלפיות", הוסיפה.