משרד הספורט זועם על מנהלת הליגה לנשים

במשרד תוהים מדוע הם מואשמים בבעיות הכלכליות של המינהלת ומבהירים כי הגוף המארגן כשל פעם אחר פעם בעבודתו.

ניצן קידר , כ"ב באדר תשע"ו

כדורסל
כדורסל
צילום: פלאש 90

במשרד הספורט שמעו את ההאשמות של ראשי מנהלת ליגת הנשים בכדורסל לפיהן הענף במשבר בשל התנהלות בעייתית של המשרד וזעמו.

"משרד הספורט עוקב בתדהמה אחר ההכרזות של יו״ר מינהלת כדורסל נשים הטוענת למשבר בגלל אי העברת כספים מובטחים, לכאורה, על ידי משרד הספורט. ההתנהלות של מינהלת כדורסל נשים וההתנהגות של העומדת בראשה, איריס שטרק,  היא חסרת אחריות, אינה מקצועית וכל כולה נובעת מכשל ניהולי של המינהלת", אמרו גורמים במשרד.

הם הבהיר כי "מתוך רצון לקדם ספורט נשים ולאור הטענות על הפער בין תקציב השיווק של כדורסל נשים לזה של כדורסל גברים, ביקשה שרת הספורט מירי רגב לפעול להגדלת התקציב לענף כדורסל הנשים מסכום של כ-2 מיליון שקלים בשנה הקודמת לסכום של 3 מיליון שקלים בשנה זאת".

לדבריהם מהלך ההגדל נעשה חרף חוות הדעת של אנשי המקצוע במשרד ובטוטו שטענו שאין בסיס מקצועי לדרישת המינהלת או צורך אמיתי בסכומים אלו.

"הסכום שהועמד הוא 2.4 מיליון לתכנית שיווק אך לצערינו, המינהלת כשלה בדיווחיה, פעם אחר פעם ולא הצליחה להעמיד דו"חות ביצוע שיאפשרו את העברת התקציב.  גם לאחר  שאנשי המשרד ישבו עם המינהלת כמה וכמה פעמים, לא הצליחו לקבל ממנה את הדו"חות הרצויים", אומרים במשרד.

עם זאת מציינים כי הצליחו, לפנים משורת הדין, לשכנע את הלשכה המשפטית ואת החשבות לאפשר להעביר סכום של חצי מסך הכספים שהוקצבו לתוכנית, כ-1.2 מיליון שקלים - ומקדמה של מחצית הסכום תועבר באופן מיידי למנהלת.

במשרד מגישים כי "לא צריכה להיות למינהלת בעיית תזרים הן בגלל שהמסגרת התקציבית שזמינה להם זהה למסגרת התקציבית מהשנה הקודמת, והן בשל הסיוע של איגוד הכדורסל במימון ביניים".

כזכור, במנהלת איימו להשבית את משחקי הליגה כבר השבוע, בשל אי קבלת תקציבים מהמדינה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il