הסכם חדש: עובדי קבלן יזכו למענקים

לפי ההסכם, בכל הסכם מסגרת שייחתם בין ההסתדרות לבין המדינה שיכלול מענק יקבלו את המענק גם עובדי קבלן המועסקים באותם גופים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ו

הסכם חדש: עובדי קבלן יזכו למענקים-ערוץ 7
הישג. אבי ניסנקורן
פלאש 90

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון חתמו אמש (רביעי) על הסכם קיבוצי מיוחד המשווה את מעמדם לעובדי המגזר הציבורי בכל הנוגע לקבלת מענקים חד-פעמיים.

לפי ההסכם, מעתה, בכל הסכם מסגרת שייחתם בין ההסתדרות לבין המדינה ומעסיקים נוספים מהשירות הציבורי, ובו נקבע כי העובדים יקבלו מענק חד-פעמי - מענק זה יינתן במקביל גם לעובדי הקבלן מתחום הניקיון והשמירה המועסקים יחד איתם באותו הגוף הציבורי.

עוד נקבע בהסכם כי המענק ישולם להם באותו החודש שבו הוא ישולם לעובדים המועסקים בהעסקה ישירה, או לכל המאוחר בחודש שלאחר מכן. כמו כן סיכמו הצדדים כי אופן חישוב סכום המענק יהיה זהה לגבי שתי קבוצות העובדים. ההסכם ייכנס לתוקף עם חתימתו של שר האוצר כחלון על תקנה מיוחדת לנושא.

התיקון החדש, שהינו למעשה תיקון להסכם הקיבוצי משנת 2012 בעניין תנאי השכר המינימליים להעסקת עובדי קבלן על ידי המדינה בתחום הניקיון ושמירה, מבטיח כי המענק החד-פעמי בסך אלפיים שקל, עליו סיכמו הצדדים בהסכם המסגרת האחרון במגזר הציבורי, יחולק בפועל לכל עובדי הניקיון והשמירה המועסקים בצורה קבלנית בשירות הציבורי.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר, "אני מברך על ההסכם, המהווה בשורה של ממש לעשרות אלפי עובדי קבלן המועסקים בשמירה וניקיון במגזר הציבורי. ההסתדרות מחויבת להמשיך ולפעול לקידום ציבור העובדים בכלל ואוכלוסיות העובדים המוחלשות בפרט, ואני מתחייב שנמשיך ולפעול כך גם בעתיד. תודתי נתונה לשר האוצר משה כחלון על עבודה פורייה ומשותפת שאפשרה לנו לחתום על ההסכם. מדובר בצעד חשוב נוסף, של כל הצדדים, לצמצום הפערים בחברה הישראלית".