סנדרס תפס מומנטום?

המועמד לראשות המפלגה הדמוקרטית ניצח ביממה האחרונה בשלוש מדינות - וסקרים מראים שאם יתמודד ראש בראש מול טראמפ הוא ינצח אותו ב-20%

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ז באדר ב תשע"ו

סנדרס תפס מומנטום?   -ערוץ 7
ברני סנדרס
צילום: Aaron Josefczyk | REUTERS

ברני סנדרס לא מתייאש מהמירוץ לראשות המפלגה הדמוקרטית. סנדרס רשם שלושה נצחונות ביממה האחרונה על הילארי קלינטון - בוושינגטון, בהוואי ובאלסקה.

סנדרס הודה לתומכיו ואמר כי הוא מרגיש שהמומנטום נמצא כעת בצד שלו. הפער בין השניים עומד כעת על 956 נציגים לסנדרס מול 1,234 לקלינטון. כדי להבטיח את ראשות המפלגה, זקוק אחד מהמועמדים ל-2,383 נציגים.

מעניין לציין שהסקרים נוטים להצביע על מגמה צמודה מאוד בקרב בין השניים. על פי סקר של רשת בלומברג קלינטון מובילה בפער של אחוז, 49% לה מול 48% לסנדרס. עם זאת יש מדינות בהן ניכר יתרון ממשי לקלינטון - ואחרות שבהן יש יתרון קטן יותר לסנדרס.

על פי סקר CNN בשבוע שעבר, אם ההתמודדות על הנשיאות תהיה בין סנדרס לטראמפ - הפער לטובת המועמד הדמוקרטי יעמוד על 20 אחוזים. קלינטון מובילה על טראמפ בפער נמוך יותר - 12%.

סנדרס מקווה לצבור תאוצה מהנצחונות האחרונים לקראת הסיבוב הבא - שיתקיים ב-5 באפריל בוויסקונסין. שני המועמדים ירכזו במדינה זו את הקמפיינים שלהם בשבועיים הקרובים.