האלוף במילואים דורון אלמוג שקיבל בצהריים (חמישי) שיחת טלפון משר החינוך נפתלי בנט שבישר לו על זכייתו בפרס ישראל למפעל חיים, מבטיח להמשיך בכל חייו לפעול למען הפגועים שכלית והחלשים בחברה.

אלמוג הוא יו"ר ומייסד הכפר השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן", שנקרא על שם בנו ערן ז"ל שסבל מפיגור שכלי.

"הפרס מגיע לערן הבן שלי, הילד שנולד פגוע מוחין, מעולם לא דיבר ולא קרא לי אבא, אבל היה המורה הגדול של חיי", אמר אלמוג לאחר שנודע על זכייתו. "ערן הוא זה שלימד אותי על מקומם של החלשים בחברה ועבורם אני פועל ואמשיך לפעול כל חיי".

אלוף במיל' דורון אלמוג מגיב להכרזה על הזכייה בפרס ישראל

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ברך את אלמוג על זכייתו בפרס ישראל. ''דורון היה לוחם ומפקד נועז, מנהיג של ממש, שבחר להמשיך לתרום לחברה ולחוליות החלשות בה באופן מעורר הערכה בעקבות סיפורו האישי. הכפר שהקים למען אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים, 'עלה נגב', הוא אות ומופת לרגישות ולמעורבות חברתית נעלה.

''שנים ארוכות דורון היה חבר לנשק, ותמיד הפגין רף גבוה של מקצועיות רבה לצד איכות אנושית, על כך המשתמע מכך. אני בטוח שברגעים מרגשים אלו, דורון חושב על בנו האהוב ערן ז"ל, שמעולם לא קרא לו 'אבא', אך העניק לו עולם ומלואו של משמעות לחיים", דברי יעלון.

הרב אלי סדן   צילום: פלאש 90

לצד דורון אלמוג, גם הרב אלי סדן - ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, זכה בפרס ישראל על מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה לשנת תשע"ו.

"הרב אלי סדן הוא מהפכן ציוני, שחולל את אחת המהפכות הגדולות בחברה הישראלית. בזכותו, אלפי בני ובנות נוער זכו לשירות משמעותי בצה"ל", בירך שר החינוך בנט. ''הרב סדן חיבר בין חילוניים לדתיים, בין  תורה לצבא, בין ממלכתיות לציונות והתיישבות''.

בנט הוסיף כי ''מפעל חייו של הרב סדן, ייסוד המכינות הקדם צבאיות הדתיות והחילוניות, גידל דור של לוחמים עזי נפש ואוהבי מורשתם, ועל כך הוא ראוי לפרס ישראל לא רק בשנה הזאת – אלא בכל שנה ושנה".

שר הביטחון משה יעלון בירך אף הוא על מתן הפרס לרב סדן. "הרב אלי סדן הוא פורץ דרך של ממש, כשהקים את המכינה הקד"צ הראשונה 'בני דוד'. ליכולתו המיוחדת לחבר בין רובדי האוכלוסייה השונים יש ערך רב וחשוב", כתב יעלון בעמוד הפייסבוק שלו.