הרב אלי סדן
הרב אלי סדןצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום (חמישי) כי האלוף (במיל') דורון אלמוג והרב אלי סדן הם חתני פרס ישראל על מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה לשנת תשע"ו.

השר בנט אישר את המלצת ועדת הפרס בראשותה של השופטת בדימוס שרה פריש, בה היו חברים גם חתן פרס ישראל יהורם גאון, סלמן עמר, איריס ראור ברץ ואייל גבאי.

השר בנט בירך את דורון אלמוג והרב אלי סדן על תרומתם רבת השנים לחברה ולמדינה.

בנט התייחס לזכייתו של דורון אלמוג בפרס ואמר, "האלוף (מיל') דורון אלמוג הוא גיבור ישראלי חברתי, צבאי וערכי: סיכן את חייו למען בטחון ישראל והקדיש את חייו למען החברה בישראל.  הוא לוחם למען החלשים בחברה הישראלית, לוחם אמיץ למען בנו זכרו לברכה, ולוחם עז נפש להצלת החטופים באנטבה ובפיקוד יחידות העילית של צה"ל. אלמוג העניק כל חייו למען מדינת ישראל, ויש למדינה את הזכות להעניק לו מעט בחזרה בפרס מפעל חיים זה".

שר החינוך התייחס גם לזכייתו של הרב סדן בפרס, "הרב אלי סדן הוא מהפכן ציוני, שחולל את אחת המהפכות הגדולות בחברה הישראלית. בזכותו, אלפי בני ובנות נוער זכו לשירות משמעותי בצה"ל. הרב סדן חיבר בין חילוניים לדתיים, בין  תורה לצבא, בין ממלכתיות לציונות והתיישבות. מפעל חייו של הרב סדן, ייסוד המכינות הקדם צבאיות הדתיות והחילוניות, גידל דור של לוחמים עזי נפש ואוהבי מורשתם, ועל כך הוא ראוי לפרס ישראל לא רק בשנה הזאת – אלא בכל שנה ושנה".

שר הביטחון משה יעלון בירך אף הוא על מתן הפרס לרב סדן. "הרב אלי סדן הוא פורץ דרך של ממש, כשהקים את המכינה הקד"צ הראשונה 'בני דוד'. ליכולתו המיוחדת לחבר בין רובדי האוכלוסייה השונים יש ערך רב וחשוב", כתב.

דורון אלמוג
דורון אלמוג(צילום: פלאש 90)