"סתימת פיות באופן החשוך והשפל ביותר"

עיסוואי פריג', יו"ר שדולת הספורט בכנסת הזדעזע מהחרם של בית"ר ירושלים כלפי כתבי עיתון הארץ. גם בארגון העיתונאים מגיבים בזעם

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז באדר ב תשע"ו

"סתימת פיות באופן החשוך והשפל ביותר"-ערוץ 7
עיסוואי פריג'
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

המאבק בין מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים לעיתון 'הארץ' עולה מדרגה. כזכור, במועדון הירושלמי החליטו להדיר את כתבי הספורט של עיתון הארץ מיציע העיתונאים במשחקי הבית של הקבוצה מהבירה, וכן הסירו את נציגי העיתון מקבוצת הוואטצאפ של הקבוצה, זאת בשל סיקור מוטה וחורג מגבולות העיתונאות לדברי המועדון הירושלמי.

בעיתון 'הארץ' עוסקים כבר מהקיץ האחרון בקמפיין כנגד המועדון הירושלמי אשר בשורותיו לא משחק שחקן ממוצא מוסלמי. אחרי סדרת כתבות שעסקו בנושא, בעיתון הארץ החליטו כצעד נגד המועדון הירושלמי לכתוב בכל כתבה העוסקת בקבוצה מהבירה כי בשורותיה לא משחק שחקן ערבי. בבית"ר כאמור החליטו לפעול כנגד כתבי הספורט של העיתון ולאחר תלונה רשמית שהגישו בעיתון כנגד בית"ר, כעת נכנסים גורמים נוספים לקלחת. 

הגוף הראשון לגנות בחריפות את החלטת הירושלמים היו ארגון העיתונאים ששיגרה מכתב זועם לקבוצה מהבירה. "נדהמנו לגלות כי מועדון הכדורגל הוותיק בית"ר ירושלים מדיר מיציע העיתונאים את כתבי הספורט של עיתון 'הארץ'", כתבו אלה במכתבם למועדון הירושלמי. לדברי ראשי הארגון, "נראה כי הדובר אושרי דודאי החליט להפלות את כתבי העיתון בעקבות פרויקט כתבות על כך שאין שחקן ערבי בבית"ר". בארגון העיתונאים אמרו כי אם נכון הדבר אזי אלה רואים בחומרה רבה את האפליה בחלוקת משאבים ציבוריים בניסיון 'להעביר מסר' לגורם המסקר, ורואים בכך פגיעה גם בעיתונאים וגם בציבור שבשמו הם פועלים.

גם עיסוואי פריג', יו"ר שדולת הספורט בכנסת הגיב להדרת כתבי הספורט כשבמכתב ששלח לשרת התרבות והספורט מירי רגב כתב פריג' כי "ההחלטה של הקבוצה לנקום בתקשורת הישראלית היא פגיעה קשה בחופש העיתונות ואינה מתקבלת על הדעה בחברה דמוקרטית".  לטענת פריג', "בית"ר ירושלים מקבלת כספים מהקופה הציבורית — הרשות המקומית, הטוטו ורשות השידור. כמו כן, משחקי הבית של בית"ר נערכים באיצטדיון בבעלותה של עיריית ירושלים, ועל כן, חובה עליה לנהוג בשוויון וללא אפליה פסולה". "זוהי סתימת פיות באופן החשוך והשפל ביותר", סיים פריג' את מכתבו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il