התנצל. יעלון
התנצל. יעלון צילום: דנה שרגא/משרד הביטחון

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, פרסם בצהריים (ראשון) בעמוד הפייסבוק שלו התייחסות לפוסט שפרסם אחד מיועציו נגד רס"ן רועי קליין הי"ד.

"שוחחתי לפני דקות אחדות עם שרה, רעייתו של רועי קליין ז"ל, ועם אהרון אביו, בעקבות פוסט אישי, פוגעני ומיותר שפרסם בשבוע שעבר אחד העובדים בלשכתי", כתב יעלון.

שר הביטחון הוסיף, "בשיחה הבהרתי להם כי אני מתנצל על הפרסום ומתנער לחלוטין מהדברים, שלא נכתבו על דעתי ואינם משקפים את עמדת מערכת הביטחון וצה"ל, כמו גם את עמדתי ואת הוקרתי לרועי ולמורשת הגבורה שהותיר אחריו. הערתי על כך לעובד, שהסיר את הפוסט עוד באותו הערב".

התנצלותו של יעלון הגיעה בעקבות פוסט שפרסם משה בן זקן, יועץ פוליטי לשר הביטחון, בו תקף את התנהלותו של קליין שהציל את חייליו במלחמת לבנון השנייה, לאחר שקפץ על רימון בקרב בבינת ג'בל.

בן זקן כתב את הפוסט, שכותרתו "הפכת פחדנים לגיבורים", לזכר חברו לוחם גולני שמעון דהן הי"ד, שנהרג באותו קרב. לטענת היועץ, קליין קפץ על הרימון לא מתוך גבורה אלא כדי לחפות על טעות מבצעית.

"בלב המלחמה בבירת לבנון בינת ג'בל מול עשרות מחבלים חמושים ומצוידים היטב, בשיקול דעת מוטעה שהפך לגיבור לאומי, כשהחליט כנגד כל ההוראות והסיכוים באור יום לשפר בתים ולפרוץ דלת ממולכדת ולמשוך תשומת לב, הסמג"ד רועי קליין שלאחר שהתראת בו וביקשת לא לפרוץ אלא לתפוס מחסה ולשמור על החברים עד הערב עד שירד האור אבל נענית בשלילה", ציין בן זקן בפוסט שהובא הבוקר בערוץ 2.

"ומיד בזמן הפריצה הותקלתם. רועי שהכניס אתכם למלכודת האש קפץ על הרימון לחפות על הטעות ואתה בתמימות שלך עמדת מול עשרות רשעים ארורים מחבלים מלאים בשנאה הורדת כמה אבל לא הצלחת שלא להיפגע", הוסיף היועץ. "בזמן שנלחמת חבריך תפסו מחסה הסתתרו על עצים וברחו לבתים אחרים אתה בשלך הסתערת והגנת על המולדת".

"שמעון אתה הדוגמא לחייל גיבור ולא כמו בעידן של היום שמנסים כל יום לצייר חייל גיבור אחר", סיכם בן זקן את דבריו.